Aktualności 2 sie 16:34 | mk
Policjant i jego rodzice stracili cały dobytek w pożarze. Pomóżmy!

fot. zrzutka.pl

Jednym z mieszkańców domu w Polednie (powiat świecki), który spłonął we wtorek (26 lipca) w nocy, jest policjant z komisariatu w Bukowcu, st. post. Bartosz Horstman. Komenda Wojewódzka Policji apeluje o pomoc dla funkcjonariusza i jego rodziny. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na ten cel. 

Do pożaru drewnianego domu doszło na skutek pożaru instalacji elektrycznej. Na szczęście mieszkańcom nic się nie stało, jednak dom nie nadaje się do zamieszkania.

Dach nad głową i dobytek straciły trzy mieszkające w budynku rodziny, w st. post. Bartosz Horstman i jego rodzice. Kiedy policjant zorientował się, że dach płonie, zaczął alarmować i ewakuować mieszkańców. – Nakazał swoim rodzicom natychmiast wyjść na zewnątrz. Następnie wymontował butlę gazową, wyniósł z domu, a jednocześnie zawiadomił służby ratunkowe. Następnie pobiegł do sąsiadów – mieszkańców tego budynku – informując o pożarze  – relacjonuje mł. asp. Damian Ejankowski p.o. oficera prasowego KPP w Świeciu. – Pomógł wynieść około 15 sztuk butli gazowych które były w mieszkaniach. Nie zważając na zagrożenie, jakie powodował szybko rozprzestrzeniający się ogień drewnianego domu, pobiegł również do 85–letniej sąsiadki. Wyważył drzwi jej mieszkania, obudził kobietę i wspólnie z innymi osobami wyprowadzili ją w bezpieczne miejsce, ratując tym samym jej życie – dodaje.

Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się. – Bartosz i jego rodzice w jednej chwili stracili dobytek całego życia. Nic nie udało się uratować, dosłownie nic. Rodzina nie miała szansy, by zabrać jakąkolwiek rzecz. Wybiegli z domu tak jak stali lecz dzięki zachowaniu zimnej krwi podczas trwania pożaru ocalili to co najcenniejsze – życie – Grzegorza, Elżbiety i Bartosza. W tej chwili zaczynają od nowa.. i to dosłownie – pisze brat policjanta, Łukasz Horstman, w opisie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Na razie dachu na głową udzieliła policjantowi rodzina. – Funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc Koledze, który niosąc na co dzień pomoc innym, teraz wraz ze swoją rodziną, znalazł się w potrzebie – przekazuje mł. asp. Damian Ejankowski. Policjanta i jego rodzinę można wesprzeć na portalu zrzutka.pl, tutaj.

Kilka dni wcześniej informowaliśmy także o innej zbiórce na pomoc rodzinom, które utraciły dobytek w wyniku pożaru w Polednie. Więcej tutaj.

mk Autor