Aktualności 20 sie 2019 | Redaktor
Sypniewski: Trzeba skończyć z rządami obecnych partii

fot. Anna Kopeć

Kandyduję z list Konfederacji, bo wierzę, że Polska potrzebuje realnej zmiany - mówił Marcin Sypniewski, lider listy w okręgu bydgoskim, podczas wtorkowej (20 sierpnia) konferencji.

Na liście Konfederacji w wyborach do sejmu RP z okręgu bydgoskiego znalazło się na razie jedno nazwisko. „Jedynką” na liście został Marcin Sypniewski, prezes KORWiN na województwo kujawsko-pomorskie, który ubiegał się już o stanowisko europarlamentarzysty, dwukrotnie kandydował na fotel prezydenta Bydgoszczy.

- Pozostałe partie odpowiadają za ucieczkę milionów młodych ludzi za granicę, gigantyczny dług publiczny, zapaść w służbie zdrowia, katastrofalną sytuację w edukacji, dziurawe drogi, za cały kształt państwa, który w tej chwili obserwujemy. SLD, PSL, PO, PiS rządzą od wielu lat, one tworzą ten system, który od lat funkcjonuje w Polsce. My z tym systemem walczymy - mówił Sypniewski.

Wspólnie idziemy do wyborów, aby zmienić Polskę i przywrócić władzę obywatelom - mówił.  -Musimy uchronić się przed katastrofą demograficzną, która nadciąga nad Polskę. Musimy uchronić się przed kryzysem finansów publicznych, który nastąpi, jeżeli nic nie zmienimy - wymieniał.

Zdaniem Sypniewskiego receptą na uzdrowienie sytuacji Polski nie jest „masowe rozdawnictwo”. - Sukces gospodarczy bierze się zawsze z obniżki podatków i wolności - jest przekonany lider listy Konfederacji.

Podkreślił też, że Konfederacja zawsze będzie bronić suwerenności Polski. - Będziemy walczyć z ingerencją obcych mocarstw w nasze wewnętrzne sprawy - zapowiedział. - Rachunek za II wojnę światową  to my powinniśmy wystawić.

Sam wierzy w poparcie ludzi młodych. - To jest jedyna szansa na zmianę. Musimy zrobić wszystko, żeby zatrzymać młodych ludzi w kraju, jednocześnie zadbać o seniorów, żeby mogli żyć lepiej - mówił. Konfederacja ma też strzec tradycyjnych wartości, a nowoczesność łączyć z patriotyzmem. - Zawsze będę bronił rodziny, wiary, własności i sprawiedliwości - powiedział.

- Głos oddany na Konfederacje to głos na lepszą Polskę, na lepszą przyszłość i na skończenie z czterema partiami, które od lat rządzą nami i nie mają żadnej recepty na rozwój Polski - zapewniał Sypniewski.

Na liście kandydatów Konfederacji do Sejmu znalazł się też obecny bydgoski poseł Paweł Skutecki. Będzie startował z listy w okręgu warszwskim - Myślę, że będzie miał bardzo dobry wynik, drugi za prezesem Januszem Korwin-Mikkem - mówił Sypniewski. 

Prezentacja pozostałych kondydatów ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

fot. Anna Kopeć

red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor