Białe Błota 3 sty 2018 | Redaktor
Za bujną fantazję do więzienia? Nastolatkowi grozi 8 lat

Więzienie / fot. pixaby

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi z Białych Błót, który zawiadomił policjantów o rozboju, który nigdy się nie wydarzył.

17-latek w ubiegłą środę (27.12.2017) zawiadomił policjantów z komisariatu w Białych Błotach o rozboju. Chłopak twierdził, że dwóch nieznanych mężczyzn napadło go u zbiegu ulic Cisowej i Czahary w Białych Błotach, a następnie zaciągnęli go do lasu. Napastnicy mieli go tam pobić, a następnie zabrać plecak z zawartością butów o łącznej wartości 200 złotych.

Kryminalni z Białych Błot w miarę upływu śledztwa nabrali podejrzeń co do tego, czy opisywane przez nastolatka zdarzenie w ogólne miało miejsce. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy świadczył o tym, że do przestępstwa rozboju w ogóle nie doszło.

W związku z tym wczoraj (02.01.2018) policjanci przesłuchali „pokrzywdzonego” 17-latka. Chłopak przyznał, że całą sytuację wymyślił w drodze do pracy. - Teraz musi liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności karnej za fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz składanie fałszywych zeznań mających posłużyć jako dowód w sprawie, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Lidia Kowalska z biura prasowego KMP w Bydgoszczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor