Bartodzieje 24 lip 2018 | Redaktor
300 tys. złotych na nowe wyposażenie nad Balatonem

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Park nad Balatonem zyska siłownię plenerową, ścieżkę zdrowia i place rekreacyjne. Zostaną również dosadzone kolejne krzewy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski i będzie kosztować blisko 300 tys. zł.

Rozstrzygnięto przetarg na wybór wykonawcy, który w zachodniej części parku zbuduje m.in. ścieżkę zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń oraz dokona dodatkowych nasadzeń. Dodatkowo planowane jest też stworzenie plenerowej siłowni w sąsiedztwie wybiegu dla psów. Powstaną również placyki rekreacyjne wyposażone w ławki i siedziska. Wokół nich pojawią się kolejne rośliny. Z myślą o wprowadzeniu pnączy przy jednej ze ścieżek zamontowany zostanie trejaż. Przy okazji prac zostanie podniesiony pozom terenu na ścieżkach przebiegających blisko dużych drzew, aby korzenie nie niszczyły chodników.

fot. UMB

Prace pochłoną 288 tys. złotych. Ich zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku. Inwestycje realizowane będą w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na ten projekt zagłosowało blisko pół tysiąca bydgoszczan.

W ostaniach latach park nad Balatonem został wyposażony m.in. w wielofunkcyjne boisko sportowe, boisko do siatkówki plażowej, wybieg dla psów i miasteczko ruchu rowerowego. Przebudowano część ścieżek i oświetlenia, a w zeszłym roku zadbano o nowe nasadzenia.

Możliwe jest również, że Balaton odzyska swoją dawną funkcję miejskiego kąpieliska. Trwają badania stanu wody w akwenie. Więcej czytaj: Kąpiel w Balatonie? To możliwe, miasto bada wodę.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor