Bartodzieje 12 lis 2020 | kp
Morski klimat nad Balatonem. Rusza budowa marynistycznego placu zabaw

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Przy ul. Swarzewskiej w Bydgoszczy rozpoczyna się budowa marynistycznego placu zabaw. Na terenie rekreacyjnym w parku przy Balatonie dzieci będą mogły korzystać z urządzeń przypominających m.in. statek i wrak kutra.

Nowy plac zabaw powstaje w miejscu starego. Dawne urządzenia ustąpią miejsca nowym atrakcjom kojarzącym się z morskimi wyprawami. W miniony poniedziałek (9 listopada) przekazano plac budowy wykonawcy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

fot. Facebook BBO

Zgodnie z projektem na marynistycznym placu zabaw ustawione zostaną zestawy przypominające statek oraz wrak kutra. Pojawią się różnego typu elementy o tematyce morskiej oraz m.in. drabinki, zjeżdżalnie, pomosty, trampoliny, karuzele, piaskownice oraz huśtawki.

Poza tym projekt przewiduje montaż interaktywnego urządzenia przypominającego ster. Będzie to wyjątkowa atrakcja. Jak przekazuje ratusz, urządzenie po odpowiedniej liczbie obrotów wytworzy prąd, pozwalający na elektroniczne opowiadanie tematycznych historii, czy proponowanie ciekawych zabaw.

mat. Urząd Miasta Bydgoszczy

Nawierzchnia placu będzie utrzymana w żółto-niebieskiej kolorystyce, która ma kojarzyć się z wodą i plażą. Część placu będzie pokryta żwirem. Wokół pojawią się także ławki. Inwestycja pochłonie 400 tys. złotych.

Szacuje się, że budowa nowego miejsca zabaw dla dzieci zajmie około trzech miesięcy. Po zakończeniu inwestycji plac będzie objęty co najmniej 5-letnią gwarancją. Zadanie trafiło do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu i zagłosowało na niego ponad 230 mieszkańców.

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor