Bartodzieje 7 paź 2020 | kp
Nowy marynistyczny plac zabaw w Bydgoszczy [WIZUALIZACJA]

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Przy ul. Swarzewskiej na Bartodziejach powstanie plac zabaw w morskim stylu. Dzieci będą mogły korzystać m.in. z urządzeń, które przypominają statek i wrak kutra. Obecnie trwa przetarg na prace budowlane.

Nowy, marynistyczny plac zabaw będzie zlokalizowany w Parku przy Balatonie. Aktualnie na jego terenie stoją starsze urządzenia, które zostaną przeniesione na inne place zabaw. Dzieci będą miały okazje pobawić się na urządzeniach kojarzących się z morzem. Projekt przewiduje m.in. ustawienie zestawów przypominających statek oraz wrak kutra. Poza tym pojawią się drabinki, zjeżdżalnie oraz pomosty.

Dodatkową atrakcją będzie interaktywne urządzenie przypominające ster, które wytwarzać będzie prąd. – Pozwoli to na opowiadanie tematycznych historii, czy proponowanie ciekawych zabaw – chwali ratusz. Dzieci korzystać będą mogły także z nowych trampolin, karuzeli, piaskownicy, stepperów i kilku huśtawek, w tym bocianiego gniazda.

Nawierzchnia placu będzie utrzymana w żółto-niebieskiej kolorystyce – ma kojarzyć się z wodą i plażą. Część placu będzie pokryta żwirem. Pojawią się także ławki.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Za zbudowaniem marynistycznego pacu zabaw głosowało ponad 230 mieszkańców.

Aktualnie trwa przetarg na prace budowlane. Planowo mają one zając około trzech miesięcy. Plac objęty będzie co najmniej 5-letnią gwarancją.

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor