Bartodzieje 29 lis 2020 | kp
Trwa budowa marynistycznego placu zabaw. Pierwsze atrakcje już stoją [GALERIA]

fot. Fanpage Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Od początku listopada przy ul. Swarzewskiej w Bydgoszczy trwa budowa marynistycznego placu zabaw. Prace zaplanowano na trzy miesiące, a koszt inwestycji to 400 tys. złotych. Zadanie trafiło do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

W ubiegłym roku na pomysł głosowało ponad 230 osób. Teraz mieszkańcy Bartodziejów mogą przyglądać się realizacji wybranego projektu. Widać już pierwsze efekty trwających od 9 listopada robót. Na placu pojawiły się już niektóre atrakcje albo ich fragmenty. Największą uwagę przykuwa duży, czerwony krab.

Zgodnie z projektem na terenie placu zostaną ustawione zestawy przypominające statek oraz wrak kutra. Pojawią się różnego typu elementy o tematyce morskiej, w tym drabinki, zjeżdżalnie, pomosty, trampoliny, karuzele, piaskownice i huśtawki. Największą atrakcją tego miejsca ma być interaktywne urządzenie przypominające ster.

Nawierzchnia placu będzie utrzymana w żółto-niebieskiej kolorystyce, która ma kojarzyć się z wodą i plażą. Część placu będzie pokryta żwirem. Wokół pojawią się ławki.

źródło: UMB, Bydgoski Budżet Obywatelski (fotografie)

kp Autor