Górzyskowo 25 kwi 2019 | Redaktor
Strzelecka, Gołębia, Jaskółcza będą jednokierunkowe? Odbędą się konsultacje

Google Maps

Bydgoscy radni zdecydowali, że na Górzyskowie odbędą się konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Strzeleckiej, Jaskółczej i Gołębiej.

Wniosek w sprawie przeprowadzenia konsultacji złożyła Rada Osiedla Górzyskowo, a pozytywną opinię wyraził Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Mieszkańcy od dawna narzekają na organizację ruchu w tym rejonie. Wąskie ulice i parkujące samochody ograniczają przepustowość ulic. O pomyśle wprowadzenia ruchu jednokierunkowego informowały już bydgoskie media, m.in. o propozycji zgłoszonej przez radnego Prawa i Sprawiedliwości Jana Gaula pisał portal bydgoszcz.wyborcza.pl. Radny powoływał się na zwiększenie bezpieczeństwa w pobliżu szkoły podstawowej i przedszkola i chciał, żeby ruch jednokierunkowy dotyczył również ulicy Kcyńskiej.

Ostatecznie konsultacje dotyczyć będą trzech ulic. Odbędą się od 6 do 27 maja. Wezmą w nich udział mieszkańcy Górzyskowa. Konsultacje zostaną przeprowadzone za pomocą:

  • ankiety (w formie elektronicznej i tradycyjnej), zawierającej pytania oraz miejsce na uwagi i wnioski,
  • poprzez  otwarte  spotkanie  z mieszkańcami  z udziałem  eksperta  z danej  dziedziny,  podczas  którego można będzie składać uwagi (za pomocą ankiety lub karty konsultacyjnej).

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor