Jachcice 21 paź 14:46 | kp
Prace na finiszu. Jachcice z nowym parkingiem

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Przy ul. Czołgistów w Bydgoszczy, w rejonie apteki i biblioteki, kończy się budowa wygodnego parkingu dla kierowców. Wcześniej w tej okolicy doświetlono przejścia dla pieszych oraz wybudowano plac zabaw. Wszystko w ramach BBO.

Parking powstał po południowej stronie ulicy Czołgistów. W ramach zadania wybudowano także chodnik, który w zamyśle ma ułatwić dojście do pobliskiej apteki i biblioteki. Prace pochłonęły ponad 190 tysięcy złotych i zostaną objęte 3-letnia gwarancją.

Zadanie zrealizowano na prośbę mieszkańców, w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Podobnie jak plac zabaw przy bibliotece i doświetlenie przejścia dla pieszych oraz wiata przystanka przy ul. Saperów.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W ciągu ostatnich lat na Jachcicach wykonano kilka miejskich inwestycji. M.in. docieplono przedszkole przy ul. Niecałej, przebudowano boisko przy ul. Średniej, wyremontowano ul. Saperów, zbudowano kładki nad Brdą oraz utwardzono ulice Spadochroniarzy i Partyzantów.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Bydgoski Budżet Obywatelski 2020

Głosowanie do tegorocznej edycji BBO rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 21 grudnia. W tym okresie mieszkańcy będą mogli głosować na kilkuset zgłoszonych pomysłów w trzech kategoriach – projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. Wśród nich pomysły na uatrakcyjnienie osiedla Jachcice. W tym roku na BBO przeznaczono rekordową sumę – 16 mln złotych.

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor