Nowy Fordon 20 kwi 2019 | Redaktor
Czy dobudować windy w Fordonie? Spółdzielnia prowadzi sondaż opinii

fot. Anna Kopeć

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa pyta mieszkańców, czy dobudować windy do klatek schodowych. Badanie opinii potrwa do piątku (26 kwietnia).

Skorpion w kuchni

Nowy Fordon 26 kwi 21:14

„Uprzejmie zawiadamiamy, że dostarczyliśmy do Państwa skrzynek pocztowych sondaż opinii – ankietę. Ankieta jest badaniem opinii. Nie przesądza o montażu windy” – czytamy na stronie FSM. „W ankiecie pytamy czy chcielibyście Państwo dobudować windę do klatki schodowej w swojej nieruchomości. Budynki budowane ponad pięćdziesiąt lat temu nie przewidywały windy w konstrukcji (w przypadku nieruchomości o pięciu kondygnacjach)”.

Postulat rozbudowy bloków o wind pojawił się na zebraniach członków spółdzielni. „Fordońskie społeczeństwo jest coraz starsze. Młodsi już byliśmy. Teraz będziemy tylko starsi. Być może nie jest to takie oczywiste dla młodych osób ale wielu seniorów jest uwięzionych we własnych domach, bo zejście po schodach z drugiego piętra jest dla nich niemożliwe. Więc nie wychodzą. Słyszeliśmy wiele takich poruszających opowieści, dlatego chcemy coś z tym zrobić” – pisze FSM na swoim profilu na Facebooku.

Spółdzielnia tłumaczy: „Aby oszacować faktyczną potrzebę budowy wind potrzebujemy od Państwa informacji na ten temat. Dlatego prosimy o dostarczenie ankiety do Administracji Osiedla lub Biura Obsługi Mieszkańców. Uwaga! Prosimy aby ankietę podpisała osoba posiadająca tytuł prawny do lokalu (właściciel)! Na ankiety czekamy do 26 kwietnia 2019 r. Ponieważ koszt dostawienia każdej windy jest wysoki, w jednym z pytań pytamy czy bylibyście Państwo skłonni współuczestniczyć finansowo w tej inwestycji, a jeśli tak to na ile oraz w jakiej formie. Prosimy o przemyślane odpowiedzi. Pozwoli nam to lepiej zbadać zagadnienie i przygotować się do ewentualnej realizacji”.

Gdyby zakładać dobudowę  wind w wszystkich nieruchomościach pięciokondygnacyjnych powstanie kwota, której nie udźwignie samodzielnie żadna spółdzielnia mieszkaniowa. „Dlatego szukamy zewnętrznych źródeł finansowania wind. Prowadzimy rozmowy na różnych szczeblach urzędowych (od lokalnych po krajowe), technicznych, naukowych i NGO. Jesteśmy w rządowym programie Dostępność +, szukamy możliwości w projektach UE – pisze FSM.

Dodatkowych informacji na temat ankiety udziela Dział Analiz i Rozliczeń Mediów FSM pod numerem tel. 52 343 02 72 wew. 288 w godzinach pracy spółdzielni.

Tutaj link do ankiety

Źródło: FSM

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor