Nowy Fordon 15 lut 2019 | Redaktor
Nowy przetarg na orlika przy Piwnika

fot. UMB

Fiaskiem zakończyło się pierwsze podejście do budowy lekkoatletycznego orlika przy ulicy Piwnika Ponurego. Wykonawca porzucił budowę. Miasto zerwało więc umowę i ogłosiło nowy przetarg.

Lekkoatletyczny orlik w Nowym Fordonie został zgłoszony w ramach piątej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt modernizacji boiska przy ul. Piwnika Ponurego zdobył 2 535 głosów. Na inwestycję przeznaczono pierwotnie 459 tys. złotych.

W ubiegłym roku wybrano wykonawcę, warszawską firmę DBM Services. Jednak po wykonaniu rozbiórki elementów starego obiektu zaprzestano wszelkich prac. Miasto postanowiło wypowiedzieć umowę. Jak podaje portal metropoliabydgoska.pl, okazało się, że podobnie firma DBM Services zachowała się w Lublinie, gdzie „nie wznowiła prac na obiekcie Sygnału Lublin – wykonawca miał tam wybudować boisko ze sztuczną nawierzchnią. Urząd miasta w Lublinie także wypowiedział jej umowę”.

Teraz w Bydgoszczy ogłoszono nowy przetarg. „W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal. Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami. Cały teren zyska  ogrodzenie” – informuje ratusz. O dodaje: „ Zakładamy, że cała inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Otwarcie ofert nastąpi 27 lutego br. Miasto także wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki”.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor