Nowy Fordon 14 kwi 2019 | Redaktor
 Posprzątają Fordon. Wielka akcja FSM

fot. FSM

Pracownicy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wraz ze społecznikami z dzielnicy wyruszą na sprzątanie świata. W piątek (26 kwietnia) rozpocznie się kolejna edycja Akcji Fordon dla Planety.

Aktywny udział w akcji zapowiedzieli młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Wisełka Bydgoszcz-Fordon. Wisełka nie tylko uczy młodzieży sportowej rywalizacji w duchu fair play, ale również chętnie włącza się w lokalne akcje społeczne i charytatywne.

fot. FSM

Sprzątaniu patronuje Fordon Na Co Dzień. W ubiegłych latach pracownicy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w ramach wolontariatu posprzątali m.in. park na Bajce (obecnie rewitalizowany) i tereny wokół ulic Gryfa Pomorskiego i Hallera na os. Niepodległości. Od ubiegłego roku sprzątanie przyjęło formę cykliczną i odbywa się pod nazwą „Fordon dla planety”. Nazwa nawiązuje do Światowego Dnia Ziemi i zwraca uwagę na konieczność zatroszczenia się o planetę - w tym przypadku o własne osiedle, najbliższe otoczenie.

W tym roku akcja zapowiada się z jeszcze większym rozmachem. Potrwa dwa dni i obejmie tereny Przylesia (w piątek) oraz (w sobotę) osiedle Bohaterów i Szybowników. Jeśli starczy sił, młodzież uda się również w inne rejony dzielnicy. Do sprzątania może przyłączyć się każdy chętny. Wystarczy wyjść z domu, wziąć do ręki worek i rękawice przygotowane przez spółdzielnię i pozbierać śmieci. Śmieci zostaną odebrane w poniedziałek po akcji.

Źródło: Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor