Okole 13 lut 2021 | mk
Osiedle Urzecze. Tak zmieni się centrum nad Brdą [WIZUALIZACJE]

Tak ma wyglądać osiedle od strony ul. Królowej Jadwigi/mat. spółki Budlex

Budlex Sp. z o. o. planuje budowę apartamentowców na Okolu. Miniosiedle powstanie przy ul. Królowej Jadwigi, w sąsiedztwie Wyższej Szkoły Gospodarki.

Autorem projektu jest warszawski architekt Mateusz Kluczek z pracowni Atelier Tektura. – Obecnie finalizowane są konsultacje z plastykiem miejskim w sprawie nadania inwestycji ostatecznego kształtu wizualnego – przekazuje rzecznik Budleksu, Marcin Przybylski.

Zespół budynków będzie położony bezpośrednio nad Brdą; obiekty będą miały dojście do wody, w tym przystań z możliwością przechowywania kajaków.

Najbliższym „sąsiadem” miniosiedla będzie Wyższa Szkoła Gospodarki, której kampus przejdzie modernizację. Więcej czytaj tutaj.

Projektant przewidział dużo „nowinek”. – Podgrzewany wjazd do garażu nie pozwoli na poślizg w zimie, a funkcja przywoływania windy z mieszkania zaoszczędzi cenny czas. O odpowiedni komfort na początku dnia lub na jego zakończenie zadba nastrojowa muzyka w holach i zapachy na klatkach – opisuje rzecznik w komunikacie.

Podziemne śmietniki mają „oszczędzać powierzchnię i minimalizować koszt odbioru odpadów”. Zamontowany zostanie monitoring, powstanie też strefa pocztowa.

– Okole obecnie mocno się zmienia, ta część miasta ma duże aspiracje. Dołożyliśmy wszelkich starań by nasze nowe osiedle harmonizowało z resztą okolicy. Sąsiedztwo Brdy i miejskich terenów nadbrzeżnych zobowiązuje, dlatego wspólnie z ratuszem ta przestrzeń zostanie zrewitalizowana wg najnowszych światowych trendów – mówi Małgorzata Mellem, członek zarządu Budlex Sp. z o.o. Podkreśla też, że spółka chce, by teren służył wszystkim bydgoszczanom, dlatego ma przebiegać przez niego ścieżka rowerowa.

Mieszkania w Urzeczu będą miały metraże od 50 do 140 m kwadratowych. Przewidziane są duże przeszklenia, oraz, na najwyższych piętrach, tarasy. Rozpoczęła się już przedsprzedaż mieszkań.

To niejedyna inwestycja w tym rejonie. Na przeciwległym brzegu Brdy AWZ Deweloper rozpoczął budowę osiedla Nowy Port. Więcej czytaj tutaj.

Budlex wybudował dotąd ponad 7300 mieszkań w 176 obiektach w 63 różnych lokalizacjach, na terenie Bydgoszczy, Torunia, Warszawy i  Olsztyna.

mk Autor