Miasto ogłosiło przetarg na budowę dwóch minitężni
Minitężnia przy ul. Hallera/fot. Robert Sawicki, Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)
Trwa postępowanie, które ma wyłonią wykonawcę minitężni w Myślęcinku i Starym Fordonie. Inwestycje zostały wybrane do realizacji w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Inne z kategorii
Bydgoszcz na piątkę i jest wśród najlepszych
Ponadosiedlowy projekt minitężni na polanie Różopole w Myślęcinku zdobył trzy tysiące głosów. Na budowlę przy ul. Targowisko w Starym Fordonie (projekt osiedlowy) zagłosowało blisko 200 mieszkańców.
Wykonawca ma zostać wyłoniony w trwającym przetargu. – W pierwszej kolejności powstanie niezbędna dokumentacja projektowa, a następnie realizowane będą prace budowlane. Zakładamy, że mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli skorzystać z obiektów wiosną przyszłego roku – zapowiada urząd miasta.
Będą to już kolejne bydgoskie minitężnie. W tym roku oddano do użytku trzy obiekty, wybrane we edycji BBO w 2018 roku: na skwerze gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” (Wyżyny), przy ulicy Wielorybiej (Osowa Góra) i Hallera (Tereny Nadwiślańskie). Każdy z nich kosztował ok. pół mln złotych; po tyle też zarezerwowało miasto na budowę nowych.
Inhalacje w tężniach solankowych pomagają nawilżać śluzówkę i zapobiegają nieżytowi górnych dróg oddechowych. Nie powinny z nich korzystać osoby z niskim ciśnieniem, ostrym stanem zapalnym dróg oddechowych, chorujące na nadczynność tarczycy lub uczulone na jod.