Dobrcz 9 sie 2021 | kd
Wójt Dobrcza mówi o kierowcach „debile”  i straszy nagraniami. Radni reagują na wpis

Andrzej Berdych/fot. gminadobrcz.pl

Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych za sprawą swojego wpisu w mediach społecznościowych kolejny raz wywołał konsternację radnych gminy i mieszkańców Dobrcza.

Wójt Dobrcza kolejny raz swoim postępowaniem wzbudził kontrowersje. Wpis wkrótce zniknął z profilu Andrzeja Berdycha, jednakze niesmak pozostał. ”

 

Do wpisu Wójta odnieśli się radni z grupy Radnych Sołtysów i Niezależnych Gminy Dobrcz.

Ubolewamy, że wójt Andrzej Berdych kolejny raz przekracza granice kultury osobistej i pozwala sobie na używanie obelżywych określeń wobec mieszkańców i uczestników ruchu drogowego, na terenie naszej gminy.
- napisali radni.
 
OCZYWIŚCIE NIE POPIERAMY zachowania kierowców, którzy nie mają wyobraźni i lekceważą ograniczenia prędkości. Jednakże używanie publicznie takich epitetów wobec mieszkańców-przez wójta Andrzeja Berdycha - po prostu nie przystoi urzędnikowi samorządowemu.
- dodano w dalszej części wpisu.
 
Wpis wójta spowodował jeszcze inną wątpliwość. Wójt ostrzega, że posiada dowody rzekomych wykroczeń w postaci nagrań video. Między innymi w tej sprawie list otwarty do wójta skierował Jacek Stielow.
 
Dlaczego dysponując dowodami w postaci nagrań rzekomych wykroczeń czy przestępstw drogowych nie zawiadamia Pan o tym fakcie Policji? Dysponując takim materiałem dowodnym służby mogłyby spokojnie dotrzeć do sprawców rzekomych przewinień i adekwatnie ich ukarać. Czemu zatem nie złożył Pan takiego zawiadomienia. Czy osoba pełniąca służbę publiczną nie ma społecznego obowiązku poinformowania odpowiednich organów o fakcie przestępstwa? Tym bardziej jeżeli twierdzi w przestrzeni publicznej, że ma na to ewidentne dowody?
- padają pytania w liście.

kd Autor