Dobrcz 9 sty 11:02 | Krzysztof Drozdowski
Wójt Dobrcza: prośba o wyjaśnienia jest żenująca. Wracamy do sprawy zdjęcia z uczestniczką triathlonu w kontrowersyjnej koszulce

Wójt Dobrcza Andrzej Berdych sfotografował się z uczestniczką triathlonu Bydgoszcz - Borówno, która na koszulce miała kontrowersyjny napis: 'jebać biedę". Po upublicznieniu tej sprawy wielu mieszkańców wyraziło swoje oburzenie. Wójt jednak problemu nie widzi i mówi o kolejnym ataku na jego osobę.

- Treść na koszulce zobaczyłem dopiero, jak mi zwrócono na to uwagę - pisze w odpowiedzi do radnych gminy Dobrcz, wójt Andrzej Berdych.

Przypomnijmy: Na zdjęciu jednej z uczestniczek wykonanym już po zawodach widzimy zadowolonego wójta Dobrcza Andrzeja Berdycha. Nie byłoby nic szczególnego w tym zdjęciu, gdyby nie napis na koszulce osoby fotografującej się z wójtem.

W tej sprawie jeden z zaniepokojonych mieszkańców gminy Dobrcz wystosował list do wójta. Pyta w nim: Czy hasło na tle którego Pan się fotografuje "jebać biedę" ma jakiś przekaz? Co to dokładnie oznacza? Do kogo to hasło jest adresowane?

Czytaj więcej: Wójt Dobrcza z kontrowersyjnym przekazem dotyczącym biedy [LIST OTWARTY]

Trudno uwierzyć w zapewnienie wójta Berdycha, który twierdzi, że nie wiedział wcześniej jaki napis widnieje na koszulce osoby, z którą się fotografował, kiedy wójt dał osobiście tzw "lajka" pod zdjęciem zamieszczonym na Facebooku. Dodatkowo dopisał komentarz, że podziwia te panie i im gratuluje.

Dysponuję zdjęciami z wieloma osobami, które na koszulkach mają różne grafiki, treści czy też podobizny i nei mam zwyczaju oceniać ubioru spotkanych osób. Zwracam uwagę, że to nei ja miałem koszulkę, a zdjęcie było spontaniczne  i zostało opublikowane nie na moim, a na prywatnym profilu fb uczestniczki triathlonu

- tłumaczy Andrzej Berdych.

Do sprawy odniosła się również Monika Kuberska, przewodnicząca rady gminy Dobrcz:

W sumie to nie wiem czy jest co komentować. Wójt zupełnie nie widzi problemu. Nie mi oceniać to co zakładają na siebie te panie. Jednakże wójt jako osoba publiczna powinien uważać na to z kim lub z czym się fotografuje. Wójt w swojej odpowiedzi wybrał najgorszą drogę z możliwych. Zamiast powiedzieć, że popełnił błąd i wystosuje jakieś oświadczenie w tej sprawie i byłoby po problemie to woli uważać że nic się nie stało. Osobie na takim stanowisku zwyczajnei pewnych rzeczy nie wypada. Dodatkowo komentarz, że prośba mieszkańców o wyjaśnienie tej sprawy jest żenująca jest już jak dla mnei poniżej poziomu krytyki

- komentuje przewodnicząca.

- Proponuję by wójt stanął pod GOPS-em (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej) z taką koszulką i zobaczymy co tam na jego zachowanie powiedzą mieszkańcy - dodaje przewodnicząca Kuberska.

Wcześniej Monika Kuberska nie chciała komentować sprawy. W rozmowie z nami prosiła o czas, by wójt miał czas by samemu ustosunkowac się do tego zarzutu.

- My jako radni wniesiemy specjalny apel, w którym wyrazimy oficjalnie oburzenie na zachowanie naszego wójta - zdradza nam przewodnicząca rady gminy.

Apeluję zatem o umiar w szukaniu afer i sensacji na siłę, bowiem obecna prośba o wyjaśnienia jest żenujaca

- kończy wójt Dobrcza.

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.