Dobrcz 4 sty 2021 | kd
Wójt Dobrcza z kontrowersyjnym przekazem dotyczącym biedy [LIST OTWARTY]

fot. nadesłane

W dniach 23-24 sierpnia 2020 odbył się Triathlon Polska Bydgoszcz - Borówno, gdzie włodarze obu gmin są gospodarzami imprezy. Cieszy się ona zawsze dużym zainteresowaniem. Jednakże w edycji 2020 doszło do nieprzyjemnego incydentu z udziałem wójta gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha.

Na zdjęciu jednej z uczestniczek wykonanym już po zawodach widzimy zadowolonego burmistrza Dobrcza Andrzeja Berdycha. Nie byłoby nic szczególnego w tym zdjęciu, gdyby nie napis na koszulce osoby fotografującej się z wójtem. Pomimo, że często traktowany jest jako prześmiewczy to jednak jest dość kontrowersyjny i oznacza pogardę dla biedy jak i ludzi biednych przy jednoczesnym epatowaniu bogactwem. 

W tej sprawie jeden z zaniepokojonych mieszkańców gminy Dobrcz wystosował list do wójta. Pyta w nim: Czy hasło na tle którego Pan się fotografuje "jebać biedę" ma jakiś przekaz? Co to dokładnie oznacza? Do kogo to hasło jest adresowane?

Poniżej pełna treść listu otwartego:

 

W sprawie zdjęcia Pana Wójta z hasłem "Jebać biedę"

Z informacji uzyskanych od mieszkańców oraz innych osób zaniepokojonych pana zdjęciem odznaczonym na  na profilu Facebook Andrzej Berdych w dniu 24 sierpnia 2020 r. oraz po dokładnym sprawdzeniu jestem zaniepokojony  jako mieszkaniec Gminy Dobrcz, gdyż otrzymałem wiele zapytań od róznych osób, w tym związanych ze środkami masowego przekazu i innych mieszkańców, ale na chwilę obecną nei potrafię udzielić odpowiedzi. Więc pytam:

Czy hasło na tle którego Pan się fotografuje "jebać biedę" ma jakiś przekaz? Co to dokładnie oznacza? Do kogo to hasło jest adresowane? Rozumiem, że jeśli Pan polubił to zdjęcie, oznaczył się Pan na nim i się z tym hasłem utożsamia to chciałbym to wyjaśnić w celu udzielenia odpowiedzi na pytania innych osób skierowanych do mnie jako mieszkańca Gminy Dobrcz. Panie Wójcie o co dokładnie chodzi z tym hasłem? Czy w Pana opinii nie jest to działanie na szkodę gminy i ich mieszkańców a tym bardziej "Odstraszacz" przyszłych inwesterów i urzędników państwowych zainteresowanych rozwijaniem naszej gminy? Czy to mozę być reprezentacja Urzędu Gminy Dobrcz? Czy pełniąc funkcję Wójta Gminy Dobrcz i współorganizatora imprezy Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno 2020 według pana opinii takie hasła nie powinny być brane pod uwagę jako hasła obraźliwe i zakazane?

Z posiadanej przeze mnie wiedzy były tam również dzieci w wieku szkolnym.

Bardzo proszę o niezwłoczną odpowiedź do dnia 5 stycznia w celu wyjaśnienia przedmiotowej sprawy.

Z poważaniem

Jacek Stielow, 29.12.2020 r.

Do listu zostały dodane załączniki w postaci zdjęcia grupy występującej w Triathlonie w koszulkach z obraźliwym napisem oraz zrzut ekranu, gdzie widać pozytywną reakcję na zdjęcie wójta gminy Dobrcz.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

kd Autor