Dobrcz 16 kwi 2021 | kd
Wójt Dobrcza zaskarżył skargę na siebie i przegrał. WSA w Bydgoszczy wydał postanowienie

fot. archiwum

Konflikt pomiędzy mieszkańcami i większością radnych gminy Dobrcz a wójtem Andrzejem Berdychem nie ustaje na sile. Radni gminy uznali, że złożona skarga na wójta przez jednego z mieszkańców jest zasadna, z czym nie zgodził się Andrzej Berdych zaskarżając decyzję Rady do WSA w Bydgoszczy.

Jedenz  mieszkańców gminy Dobrcz złożył do Rady gminy skargę na wójta Andrzeja Berdych skargę. Powodem do skargi była domniemana bezczynnośc wójta  i brak podejmowania działań w sprawie udrożnienia drogi na działce 113 w Złej Wsi, mimo zakończonego przetargu na dokumentację projektową.

Rada gmiany postanowiła przychylić się do tej skargi i zaopiniowała ją jako zasadną. Z taką decyzją nie zgodził się wójt Berdych i zaskarżył decyzję Rady do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy. Ten jednak postanowił odrzucić skargę wójtę.

Czytaj też: Wójt Dobrcza z kontrowersyjnym przekazem dotyczącym biedy [LIST OTWARTY]

Głos Radnych Sołtysów i Niezależnych Gminy Dobrcz na swoim fp zamieścił postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy, który postanowił odrzucić skargę wójta gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha uskarżającego się na zasadnośc przychylenia się Rady Gminy do skargi jednego z mieszkańców na wójta.

Drodzy Mieszkańcy,
OTO POSTANOWIENIE WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO W BYDGOSZCZY. SĄD POSTANOWIŁ ODRZUCIĆ SKARGĘ, KTÓRĄ WYSTOSOWAŁ WÓJT ANDRZEJ BERDYCH. TYM SAMYM SĄD PRZYCHYLIŁ SIĘ DO STANOWISKA PRZEWODNICZĄCEJ, KTÓRA JAK SIĘ OKAZAŁO MIAŁA RACJĘ W TEJ KWESTII.
(Czyżby kolejny raz Mecenas z 30 letnim stażem wykazał się nieznajomością prawa?)
Skarga złożona przez mieszkańca dotyczyła bezczynności i braku podejmowania działań przez Wójta Andrzeja Berdycha - w sprawie udrożnienia drogi na działce 113 w Złej Wsi, mimo zakończonego przetargu na dokumentację projektową. Skarga została uznana przez Radę Gminy za zasadną.
Wójt nie zgadzając się z tą decyzją postanowił zaskarżyć skargę i decyzję rady do sądu.
SĄD WYDAŁ JEDNAK POSTANOWIENIE NA NIEKORZYŚĆ PANA ANDRZEJA BERDYCHA, TYM SAMYM PRZYZNAJĄC RACJĘ RADZIE CO DO ZASADNOŚCI SKARGI ZŁOŻONEJ PRZEZ MIESZKAŃCA.
W kolejnych postach zmieścimy pełną dokumentację i treść skargi dla zainteresowanych tą sprawą.

Poniżej pierwsza strona postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy:

 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „POSTANOWIENIE 2021. Wojewódzki Administracyjny w Bydgoszczy zienastępującym: Przewodniczący sędzia WSA Joanna Brzezińska po rozpoznaniu w dniu 22 marca 202 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Andrzeja Berdycha na uchwałę Rady Gminy Dobrcz zdnia 29 grudnia 2020 XXVII/235/2020 przedmiocie rozpatrzenia skargi na Wójta Gminy Dobrcz postanawia odrzucić skargę. Na oryginale właściwe podpisy za zgodność odpisu oryginałem P hitl starszy retarz sądowy Krystyna Witt”
 
 
 

kd Autor