Dom i ogród 12 wrz 2022 | Redaktor
5 pomysłów na projekty wnętrz DYI

Home Modern Furniture - Free photo on Pixabay

Wnętrza naszych domów oraz mieszkań możemy urozmaicić także we własnym zakresie. Przedstawiamy 5 szczególnie interesujących projektów DYI. Zapr

Zprojektowanie wnętrza mieszkania lub domu jest czymś, co możemy zrobić nawet we własnym zakresie. Jeśli od lat nie próbowaliście urozmaicić swojej przestrzeni w unikatowy sposób, tutaj znajdziecie praktyczne rady na ten temat. Dzięki naszym prostym pomysłom na projekty wnętrz DIY, potrzebujesz tylko odrobiny kreatywności i czasu, aby twoje wnętrza wyglądały atrakcyjnie. Więcej informacji i ciekawostek w tym stylu posiada ta strona.

Pozmieniaj klamki w szafkach

Modernizacja szafek w duchu DIY może ograniczyć się do samych klamek. Nie dość, że klamki do szafek są łatwo dostępne, to jeszcze końcowy efekt będzie wyraźnie widoczny. Klamki są też dostępne w różnych przedziałach cenowych, więc możesz łatwo znaleźć typ, który pasuje do twojego budżetu. Jeśli twoim celem jest elegancki wygląd, postaw na drewniane lub metalowe klamki. Jeśli jednak chcesz czegoś bardziej kolorowego, możesz wybrać klamki z nadrukiem w jaskrawych kolorach. Tak pozornie niewielka zmiana może sprawić, że wystrój danego wnętrza zyska unikatowy charakter. Nie bez powodu tego rodzaju pomysł na zmianę wystroju domu w zgodzie z zasadami DIY cieszy się dużą popularnością.

Nadaj blasku swoim wazonom

Jak pewnie doskonale wiecie, świeże kwiaty w domu sprawiają, że wnętrze nabiera sporo osobowości. Chociaż kwiaty same w sobie są piękne, możesz nieco uwydatnić ich zalety, dodając blasku wazonom. Tutaj przydają się szczególnie przezroczyste szklane wazony. Możesz do nich dodać bowiem cekiny lub brokat, dzięki czemu otrzymasz ciekawy efekt połysku. Dobrym pomysłem może też okazać się postawienie na duże przezroczyste słoiki, aby uzyskać efekt w zgodzie ze stylem Shabby Chic. Aby jeszcze bardziej uwydatnić ich blask, możesz położyć wazony obok lampy lub świeczek. Jak łatwo można się domyślić, dzięki temu zarówno cekiny, jak i brokat będą nadawały wnętrzu jeszcze bardziej unikatowej atmosfery.

Monochromatyczna ściana ze zdjęciami

Kupowanie oryginalnych obrazów może być zbyt drogie dla większości ludzi. Przez to naszym zdaniem grafika to świetny sposób na nadanie wnętrzu interesującej osobowości. Przy odrobinie kreatywności odświeżenie ścian nie wymaga dużego budżetu. Możesz stworzyć efektowną galerię ścienną z kilkoma rodzinnymi zdjęciami, które zapadają w pamięć lub wydrukować ulubione portrety i powiesić je w grupie. Kluczem do stworzenia pięknej ściany zdjęć jest sprawienie, aby wyglądała jak najbardziej spójnie. W tym celu możesz użyć tych samych białych lub czarnych ramek dla wszystkich zdjęć, a nawet wykorzystać czarno-białe zdjęcia.

Stare szkło jako świeczniki

Aby stworzyć przyjemną i ciepłą atmosferę w domu, warto postawić na świece i świeczniki. Podczas gdy zwykłe świeczki kosztują naprawdę niewiele pieniędzy, świeczniki mogą być dość drogie. Jednak, zamiast kupować świeczniki, dobrym pomysłem będzie zrobienie ich samemu prawie za darmo. Jeśli masz stare szklanki lub szklane miski, których nie używasz, są one idealne do wykorzystania jako świecznik podgrzewający herbatę. W celu zrobienia jeszcze lepszego wrażenia możesz wypełnić jedną trzecią szklanki białymi kamykami, a następnie umieścić na nich świeczkę. Nie jest to oczywiście wszystko, ponieważ można tutaj zastosować jeszcze co najmniej kilka rozwiązań. Przykładowo szklanki można wypełnić kulkami czy piaskiem lub nawet je zabarwić, aby zamienić je w ciekawe świeczniki w duchu DIY.

Poprzestawiaj elementy wystroju

Projekt DIY może też uwzględniać zmianę wnętrza poprzez przestawienie poszczególnych elementów wystroju. Zastanów się chwilę i poukładaj wazony oraz inne drobne elementy dekoracyjne w taki sposób, aby stworzyły ciekawy efekt. Zmień ich położenie, umieszczając je w różnych miejscach domu. Spróbuj postawić je nawet miejscach, które zwykle są ignorowane, takich jak kuchnia i łazienka. Przykładowo umieszczenie małej lampy w kuchni może sprawić, że stanie się ona znacznie bardziej przytulna. Możesz też umieścić swoje ozdoby w łazience, aby urozmaicić ją pod kątem kolorystycznym.

artykuł reklamowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor