Dom i ogród 16 cze 08:24 | Redaktor
Nowoczesne sofy do salonu

Minimalistyczne wnętrza to połączenie prostych form, doskonałej jakości materiałów i oczywiście funkcjonalności. I dlatego właśnie niezwykle ważne jest, jaką sofę, komodę czy też stół wybierzemy. Wpływają one na wygląd całego wnętrza, a także muszą odpowiadać na potrzeby domowników i pasować od ich stylu życia. Z zasady więc największą uwagę przykładamy do umeblowania salonu, który często jest połączony z kuchnią i jadalnią. A wówczas warto zadbać o konsekwentną aranżację.

  1. Jaką sofę wybrać?
  2. Małe czy duże kanapy
  3. Modne i wygodne

Jaką sofę do salonu wybrać?

Bez wątpienia, do każdego salonu idealnym wyborem będzie zakup sofy. To niewątpliwie będzie główne miejsce w pokoju dziennym – strefa, w której odpoczywają domownicy, spędzają czas przy dobrym filmie, książce czy też na rozmowie. Oczywiście to też miejsce, gdzie przyjmuje się gości i podejmuje się strategiczne decyzje. Jak widać, wybór sofy, kompletu wypoczynkowego, narożnika będzie więc uzależniony i od potrzeb domowników, i od ilości miejsca, jaką się dysponuje. Poza tym w wielu wariantach można również zadbać o dodatkową przestrzeń do spania, funkcjonalne schowki czy też systemy relaksacyjne. Możliwości jest bardzo dużo - sprawdź najlepsze modele: https://www.homebook.pl/produkty/sofy-i-kanapy

Warto na samym początku zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy, jaką ilością miejsca dysponujemy i jak spędzamy czas wolny. Powodzeniem cieszą się zarówno nowoczesne sofy dwuosobowe, jak i meble, na których z powodzeniem usiądą jednocześnie trzy lub nawet cztery osoby. Kluczowe oczywiście będą wymiary oraz funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. Poza tym z pewnością ważnym argumentem będzie cena, jakość wykonania oraz materiał, z jakiego zostały meble wykonane.

Małe czy duże kanapy

Mniejsze sofy są oczywiście idealne do małych salonów. W tych większych dodatkowo może pojawić się fotel lub też drugi taki sam mebel. To pozwala na oryginalne kreowanie przestrzeni. Poza tym już na samym początku warto określić, jakiego koloru i materiału szukamy. Takie meble muszą się dobrze prezentować na tle całej aranżacji. Powinny pasować do meblościanki, dodatków, stołu w jadalni i krzeseł. To kwestia nie tylko koloru, ale także wykończenia i pewnej stylizacji. W nowoczesnym wzornictwie jest to nieco łatwiejsze, ponieważ tu króluje prostota, ascetyczna oszczędność oraz funkcjonalność, a te się pięknie komponują ze wszystkim elementami.

Oczywiście obecnie zdecydowanie bardziej będziemy zwracać uwagę na funkcje użytkowe, a te estetyczne pozostają nieco w tyle. Ważny jest ciekawy design, ale w trendach skandynawskich czy minimalistycznych stawia się na prostotę, więc meble nas mocno nie zaskoczą. Każda sofa musi być więc po prostu wygodna. I to właśnie komfort jest najważniejszym kryterium przy wyborze. To na kanapie odpoczywamy po ciężkim dniu i spędzamy wieczory na długich filmowych seansach. A w tym wypadku przecież nie chodzi o to, by się męczyć. Kluczowe będzie odpowiednie wyprofilowanie siedziska oraz oparcia. Powinniśmy móc przyjąć na kanapie wygodną i zdrową pozycję siedzącą lub leżącą.

Modne i wygodne

Wybieraj tapicerkę, która ci się podoba. Chodzi o kolor, materiał, wykończenie czy też dodatkowe efekty takie jak na przykład pikowanie. Poza tym zwróć uwagę na to, by tkanina łatwo się czyściła i nie przyjmowała plam. To niezwykle istotne nie tylko wtedy, gdy w domu są dzieci lub zwierzęta.

Warto także zwrócić uwagę na sprężystość, twardość i wrażenia dotykowe. Wypełnienie będzie miało kluczowe znaczenie zarówno podczas siedzenie na kanapie, jak i wtedy, gdy chcemy również w tym miejscu spać. Sofy dla osób starszych mogą być nieco wyższe. Wówczas łatwiej będzie z nich wstawać. Natomiast maluchy zdecydowanie lepiej poradzą sobie, gdy wybierzemy nowoczesne kanapy do salonu z niskim siedziskiem.

 

 

 

mat. reklamowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor