Film 28 maj 10:15 | Redaktor
Propozycje filmowe w kinie Jeremi. Sprawdź, co grają w czerwcu

Kino Jeremi zaprasza dzieci i dorosłych na czerwcowy cykl filmowy. Kino Jeremi (ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13). Pierwsza projekcja już 6 czerwca.

Kino Jeremi zaprasza na darmowe bajkowe poranki w sobotę, natomiast dorosłych (seniorów) na filmowe propozycje w czwartki.

Repertuar dla dorosłych na czerwiec poniżej:

6 czerwca – „Impresjoniści”, reż. Martin Provost

Historia miłości i twórczości francuskiego malarza Pierre Bonnarda i jego żony Marty.

13 czerwca – „Kos”, reż. Paweł Maślona

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów.

20 czerwca – „Wariaci”, reż. Jan Jakub Kolski

Eryk i Karolka to marzyciele. Po wyjściu z więzienia, postanawiają rozpocząć nowe i pozbawione problemów życie. 

27 czerwca – „Ja, Pobieda i Berlin”, reż. Olga Ryashyna

Na trzy dni przed planowanym koncertem początkujący muzyk Kuźma ze swoim przyjacielem Bardem rusza w drogę do Berlina starą „Pobiedą”. 

Seanse rozpoczynają się o godz. 19.00. Ceny biletów: normalny 13 zł, ulgowy 8 zł, członkowie Klubu Filmowego – wstęp wolny.

Kino Jeremi otwarte zostało 11 grudnia 2013 roku i mieści się w XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy-Fordonie przy ulicy Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 13. Swoją nazwę wzięło od Jeremiego Przybory, aktora, współtwórcy telewizyjnego „Kabaretu Starszych Panów” i „Kabaretu Jeszcze Starszych Panów”, który przez kilka lat mieszkał w dworku na terenie dzisiejszej dzielnicy Fordon i pracował w Polskim Radiu w Bydgoszczy.

 

źródło: Kino Jeremi

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor