Finanse 15 lip 2021 | Redaktor
Gdzie znaleźć najlepszy kredyt do 10 tysięcy?

fot. nadesłane

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w banku kojarzy się długą procedurą i koniecznością wypełniania dziesiątek dokumentów. Na szczęście banki dla kredytobiorców, wnioskujących o sumy mniejsze niż 10 tysięcy stosują uproszczone procedury, które ułatwiają otrzymanie kredytu. W dodatku oprocentowanie kredytu gotówkowego w obecnych czasach jest niskie, dlatego rata kredytu będzie możliwa do spłacenia nawet, jeśli otrzymaliśmy go na krótszy czas. Jeśli tylko posiadamy zdolność kredytową, powinniśmy przejrzeć oferty banków i wybrać ten, którego propozycja będzie najkorzystniejsza. Jak jednak dokonać tego wyboru?

Kredyt do 10 tys – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Często nasz wzrok przyciągają pozornie atrakcyjne warunki, na jakich ma zostać udzielona pożyczka gotówkowa. Jednak aby znaleźć najlepszą ofertę, powinniśmy skorzystać z takiego narzędzia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych i na podstawie zawartych tam danych ocenić dostępne propozycje. Powinniśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na parametr, jakim jest rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Roczna stopa oprocentowania RRSO pokaże nam ile wynosi oprocentowanie całkowite kredytu. Jest to oprocentowanie nominalne, powiększone o wszelki opłaty dodatkowe – wysokość prowizji, ubezpieczenie, opłatę za udzielenie pożyczki. Pozwoli to oszacować, ile wynosi całkowita kwota kredytu oraz ile będzie wynosić wysokość rat w zależności od tego, na jaki okres go weźmiemy. Jeśli złożyć wniosek o kredyt na 10 tys. powinniśmy sprawdzać regularnie ranking kredytów – jest on na bieżąco aktualizowany i możemy znaleźć ciekawą ofertę.

Rata kredytu gotówkowego – jak obliczyć jej wysokość?

Aby obliczyć wysokość raty kredytu gotówkowego, powinniśmy skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytowy. W odpowiednich okienkach wpisujemy kwotę, na jaką chcemy wziąć kredyt gotówkowy, oprocentowanie kredytu (RRSO) oraz czas, w jakim chcemy spłacić zobowiązanie finansowe. Otrzymamy wówczas wstępną wysokość comiesięcznej raty. Modyfikując odpowiednie wartości możemy przyjrzeć się, ile będzie wynosić ta wysokość w zależności od planowanej wysokości pożyczki bankowej oraz czasu jego spłaty, oraz jak będzie zmieniał się całkowity koszt kredytu. Możemy wtedy w rankingu kredytów gotówkowych wybrać bank, oferujący takie warunki, jakie wpisaliśmy w okienka kalkulatora, i skontaktować się z doradcą by wziąć kredyt gotówkowy online lub odwiedzić oddział banku.

Jakie dokumenty będą potrzebne by otrzymać kredyt gotówkowy?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy na 10 tys., musimy przedstawić niezbędne dokumenty. Najważniejsze są te, które umożliwiają identyfikację klienta, co umożliwi udzielenie kredytu. Istotne będzie również zaświadczenie o dochodach oraz o rodzaju zatrudnienia. Zanim otrzymamy najtańszy kredyt na 10 tys. bank sprawdzi nasza historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Informacji o tym, czy regularnie i na czas spłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania finansowe, oraz czy przekraczaliśmy limity debetowe ma wpływ na to, czy nasz wniosek o kredyt zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Pożyczka gotówkowa – co wchodzi w skład kosztów?

W czasie spłaty kredytu oddajemy bankowi nie tylko pożyczone pieniądze, ale także odsetki. Koszty kredytu to także dodatkowe opłaty, takie jak prowizja bankowa, dodatkowe ubezpieczenie czy opłata za udzielenie kredytu. Mogą one mieć znaczący wpływ na wysokość comiesięcznej raty, na przykład w Alior banku prowizja wynosi 15%, co mimo niskiego oprocentowania samej pożyczki jej RRSO wynosi ponad 37%. Wszystkie elementy składowe kredytu znajdziemy w umowie kredytowej, podobnie jak harmonogram spłat oraz całkowitą wysokość kredytu. Więcej informacji znajdziemy na stronie: lowcakredytow.pl/kredyt-10-tys-gdzie-szukac-najlepszej-oferty/

artykuł reklamowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor