Finanse 29 sty 08:18 | Redaktor
Ranking kredytów gotówkowych- dlaczego warto z niego skorzystać? [MATERIAŁ PARTNERA]

Ranking kredytów gotówkowych nie kłamie- dzisiejsze oferty banków są niezwykle korzystne dla potencjalnych klientów. Dzięki możliwości skorzystania z takiej możliwości, więcej osób może pozwolić sobie na spełnienie marzeń, których z pewnością nie dałoby się spełnić bez pożyczki. Takim marzeniem może być zakup drogiego samochodu, domu czy innego dobra materialnego. Klienci, szczególnie ci młodzi, rozpoczynający dopiero prawdziwe dorosłe życie boi się kredytów, martwi się tym, że nie wybierze dobrej oferty. Aby uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania, ale też straty czasu, warto zapoznać się z rankingiem kredytów gotówkowych. Czym jest taki ranking i w jaki sposób może pomóc w podjęciu mądrej decyzji? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Jak działa ranking kredytów gotówkowych?

Warto przekonać się jak działa kredyt gotówkowy ranking. To coś w rodzaju cennika, katalogu. W takim rankingu zebrane są wszystkie aktualne oferty banków. Nie jest to jednak katalog stały. To, jakie warunki może zaproponować klientowi bank zależne jest nie tylko od chęci banku, ale od wielu indywidualnych czynników. Jest nim np. odpowiedni miesięczny dochód, brak innych zobowiązań, pozytywna historia kredytowa, stabilność zatrudnienia. Aby więc ranking kredytów gotówkowych był naprawdę skuteczny, konieczne jest podanie kilku wartości. Po pierwsze, należy wskazać kwotę kredytu, jaki chcemy zaciągnąć. Ma to być kwota, którą chcemy pożyczyć, ale nie jest ona tożsama z kwotą, którą uzyskamy. Po drugie, musimy podać okres, w jakim zamierzamy spłacić ten kredyt. Może to być kilka czy kilkanaście lat. Kiedy te dwie wartości mamy już określone, wystarczy rozpocząć wyszukiwanie.

Jak pomaga nam ranking kredytów gotówkowych?

Wyniki wyszukiwania korzystnych dla nas ofert kredytowych wyświetlają się w formie przejrzystej listy. Na samej górze widzimy ofertę, którą system uznał za najkorzystniejszą dla nas. Widzimy parametry kredytu, które mają wpływ na naszą decyzję- kwotę, jaką bank jest nam w stanie pożyczyć, okres czasu, a także prowizję, oprocentowanie czy RRSO. Te parametry wskazują na to, ile tak naprawdę będzie kosztował kredyt i ile będziemy zmuszeni zwrócić do banku.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może otrzymać osoba lub małżeństwo, pracujące w stabilnych zawodach w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony. Dla banku taka umowa jest sygnałem, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. Ponadto, dla banku istotna jest nasza pozytywna historia kredytowa, a więc informacja o tym, czy wcześniej mieliśmy już jakieś zobowiązania, czy spłacaliśmy je w terminie. Nie wystarczy tutaj nasze oświadczenie- taką informację bank dokładnie sprawdza w systemie. Istnieją pewne wytyczne, według których określana jest maksymalna kwota możliwego do uzyskania kredytu. Ma na to wpływ przede wszystkim miesięczny dochód oraz kwota raty. Rata miesięczna nie może przekroczyć połowę miesięcznego wynagrodzenia. To głównie od tego zależy kwota kredytu, a więc mówiąc inaczej, zdolność kredytowa.

Czy warto zaciągnąć kredyt?

Kredyt gotówkowy jest często jedyną szansą na spełnienie kosztownych marzeń. Jeśli zaciągany jest z głową i zdrowym rozsądkiem, może być bardzo dobrym rozwiązaniem i świetnym startem w dorosłe życie. Kredyty najczęściej zaciągają młode małżeństwa, które marzą o własnym mieszkaniu czy domu. Ważne jest dokładne przeanalizowanie swojej sytuacji, sprawdzenie, czy rzeczywiście będziemy w stanie spłacać zobowiązanie, które zaciąga się na wiele lat. Warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, by wybrać ofertę najlepszą dla siebie.

reklama

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor