Finanse 16 lip 2020 | kd
Szlachta nie pracuje? Urząd Skarbowy sprawdzi to na Facebooku

mat. flickr

Masz w opisie na Facebooku opis pracy: szlachta nie pracuje? Chwalisz się zdjęciami z drogim sprzętem, samochodami, motorami? Urząd Skarbowy sprawdzi twoje zeznanie podatkowe.

Urząd Skarbowy prowadzi kontrolę mediów społecznościowych za pomocą Cybercentrum. Jest to skarbowy "biały wywiad". Ma na celu kontrolę między innymi mediów społecznościowych.

Cybercentrum zajmuje się kontrolą użytkowników, którzy chwalą się w mediach społecznościowych zdjęciami z drogimi samochodami, jachtami czy drogimi wakacjami. Według Urzędu Skarbowego nie ma w tym oczywiście nic złego, jeśli jednocześnie nie ma się problemów podatkowych lub długów wobec Państwa. Głównie na celownik zostali wzięci użytkownicy, którzy w opisie swojej pracy zamiast nazwy firmy podali "Szlachta nie pracuje".

Powołane Cybercentrum zajmie się również kontrolą tzw. patostreamerów, którzy otrzymują pieniądze za swoją "twórczość" i nie rozliczają się z Urzędem Skarbowym z takich dochodów.

- Ci, którzy dopuszczają się łamania prawa, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty zaległego podatku wraz z odsetkami i ewentualnymi sankcjami przewidzianymi w ustawach podatkowych. Dodatkowo niezgłoszenie działalności gospodarczej, niewypełnianie obowiązków składania zeznań podatkowych i nieopłacanie należnych podatków z tytułu sprzedaży za pośrednictwem sieci to przestępstwa lub wykroczenia skarbowe - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. 

Inf. antyradio.pl

kd Autor