Jedzenie 7 paź 2020 | BR
Pleśń i szkodniki w buraczkach – pod żadnym pozorem ich nie jedz!

fot. ilustracyjna; pixabay.com

Główny Inspektorat Sanitarny przebadał niedawno pewną partię buraczków tartych. To co wykryto w produkcie rodzi głęboki niepokój.

Buraczki w postaci wiórek marki Lewiatan przebadał Główny Inspektorat Sanitarny w wyniku skargi jednego z konsumentów. Wyniki badań okazały się bardzo złe.

 

"W produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła" – czytamy w komunikacie GIS.

 

Produktem, które należy niezwłocznie wyrzucić i nie spożywać są „Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g” o numerze partii 15.07.2021/B z datą minimalnej trwałości do 15.07.2021. Wyprodukowano je dla Lewiatan Holding S.A. przez P.P.H.U. "Frutico", Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice.

 

Partia buraczków, w których wykryto znaczne nieprawidłowości została wyprodukowana 15 lipca w ilości 6400 sztuk i trafiła do sieci sklepów Lewiatan. Zakład uruchomił procedurę wycofania produktu z obrotu. Nie należy spożywać buraczków z tej partii, gdyż jest to niebezpieczne dla zdrowia.

Na podstawie: GIS

BR

BR Autor

Redaktor