Katolicka Bydgoszcz 7 maj 19:09 | mk
Wspólny Różaniec ulicami Bydgoszczy. Modlili się mężczyźni i kobiety

fot. Anna Kopeć

W sobotę (7 maja) ponownie odbyła się procesja różańcowa ulicami Bydgoszczy. Tym razem uczestnicy przeszli z katedry do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlili się nie tylko inicjatorzy wydarzenia – męska wspólnota Wojowników Maryi – ale także kobiety i całe rodziny.

Pierwsza sobota miesiąca to w Kościele katolickim dzień poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. W Bydgoszczy tradycyjnie tego dnia organizowany jest Męski Różaniec ulicami miasta. W tę sobotę (7 maja) jednak do udziału ponownie zaproszono kobiety i całe rodziny. 

Procesja rozpoczęła się przed katedrą o godz. 11.00, przeszła do parafii MBNP (Ugory 16), gdzie o godz. 12.00 odprawiono Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi, ogólnopolskiej wspólnoty założonej przez salezjanina, ks. Dominika Chmielewskiego, poświęconej m.in. formacji mężczyzn na dobrych mężów i ojców. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) oraz przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1). Więcej m.in. na stronie Wojownicy Maryi Bydgoszcz na Facebooku. 

Zdjęcia: Anna Kopeć, więcej fotografii w galerii poniżej

 

mk Autor