Komunikacja 16 sty 2020 | Redaktor
100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski. Będą zmiany w organizacji ruchu

fot. Jacek Kargól

W związku z uroczystościami z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy od 17 do 20 stycznia 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście. Tymczasowe zmiany czekają nas także na Alejach Ossolińskich.

Już w piątek (17 stycznia) o godzinie 17.00 zamknięty zostanie parking po południowej stronie ul. Grodzkiej.

W sobotę (18 stycznia) po południu nie będzie możliwości parkowania m.in. przy Młynach Rothera oraz na wielu ulicach przyległych do Starego Rynku. Najwięcej zmian należy się spodziewać w niedzielę (19 stycznia) od godziny 8.00. Nastąpi zamknięcie ulic: Jana Kazimierza, Batorego, Jezuickiej, Farnej, Malczewskiego, Niedźwiedziej, a także ulicy Długiej od ul. Wąskiej do ul. Podwale, ul. Zaułek, ul. Ku Młynom i ul. Przyrzecze. Wjazd w zamkniętą strefę będzie możliwy wyłącznie dla wybranych uczestników ruchu drogowego.  Ruch drogowy na wskazanych ulicach i możliwość parkowania zostanie przywrócona tego samego dnia około godz. 17. Wyjątkiem są parkingi na ul. Grodzkiej od ul. Podwale do ul. Przy Zamczysku, które zostaną przywrócone w dniu 20 stycznia około godz.15.00.

W poniedziałek (20 stycznia) około południa należy spodziewać się czasowego wstrzymania ruchu w obrębie ulic Farnej, Jezuickiej i Malczewskiego – na czas przejścia uczestników Mszy świętej w katedrze na płytę Starego Rynku, gdzie zaplanowano oficjalne obchody z ceremoniałem wojskowym.

Zmiany nastąpią też na Al. Ossolińskich

Na potrzeby uroczystości symbolicznego nadania imienia Dębowi Stulecia Powrotu Bydgoszczy do Polski – 17 i 18 stycznia 2020 roku – wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na Al. Ossolińskich.

17 stycznia od godz. 17.00 zostaną zamknięte dla pojazdów parkingi ogólnodostępne wyznaczone na Al. Ossolińskich wzdłuż kościoła pw. Wincentego à Paulo.

18 stycznia w godz. 8.00–15.00 wymienione parkingi będą czasowo udostępnione dla pojazdów organizatora i uczestników zaplanowanych uroczystości. Dodatkowo na ten czas zostanie wprowadzone odcinkowe ograniczenie prędkości do 40 km/h. Przywrócenia stałej organizacja ruchu nastąpi po zakończeniu uroczystości w tym miejscu.

Uroczystość zaplanowana jest na 13.00.

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej 

Więcej szczegółowych informacji na stronie ZDMIKP.

Więcej o świętowaniu rocznicy czytaj Obchody na miarę stulecia [HARMONOGRAM]

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor