Komunikacja 11 maj 2022 | ak
Budowa wiaduktu na Wojska Polskiego wchodzi w decydującą fazę

fot. ZDMiKP

Na budowie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego wykonana została cała płyta pomostu, dylatacje i odwodnienie obiektu. Ułożone zostały też krawężniki oraz ciąg pieszo-rowerowy. Rozpoczęły się prace przy układaniu nawierzchni na jezdni.

Przebudowa północnej przeprawy łączącej Wzgórze Wolności i Wyżyny rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku od rozbiórki starej konstrukcji. Obecnie układana jest pierwsza warstwa nawierzchni na docelowej jezdni.

fot. ZDMiKP

Drogowcy podkreślają, że na obiekcie w ciągu Wojska Polskiego zastosowane będą nowe rozwiązania. Wykonano już cały ciąg pieszo-rowerowy, w którym zastosowana została nowość jaką jest fibrobeton. Zmniejsza on niszczenie nawierzchni chodników i dróg rowerowych na mostach. Wykonana została również nawierzchnia na dojeździe do obiektu od strony kładki.

fot. ZDMiKP

Wykonywane są również zabezpieczenia obiektu od spodu, a z kostki brukowej układane są chodniki stanowiące dojście do obiektu. Po ułożeniu nawierzchni na jezdni wykonany zostanie zjazd z obiektu od strony szpitala. W najbliższym czasie montowane będą też balustrady oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

Jak podkreślają drogowcy, przy sprzyjających warunkach pogodowych, wiadukt zostanie udostępniony kierowcom do ruchu pod koniec maja.

 

źródło: ZDMiKP

ak Autor