Komunikacja 10 lis 13:13 | Redaktor
Bydgoski Bieg Niepodległości. Uwaga na zmiany w ruchu!

fot. Anna Kopeć, archiwum

W związku z biegiem z okazji święta Niepodległości wprowadzone zostają tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Część z nich już obowiązuje, część zostanie wprowadzone dopiero 11 listopada.

Trasa pięciokilometrowego Bydgoskiego Biegu Niepodległości prowadzi ulicami Starówki. Zawodnicy wystartują z  placu Wolności, a następie pobiegną ulicami: Gdańską – Kamienną (ścieżka rowerowa, chodnik) – Sułkowskiego (ścieżka rowerowa, chodnik) – Chodkiewicza (ścieżka rowerowa, chodnik) – 20 stycznia 1920 r. – Słowackiego (park Kochanowskiego) – Staszica (buspas) – 3 maja (buspas) – Księdza Piotra Skargi – Konarskiego – Jagiellońską (chodnik) – 19 marca 1981 r. – parkiem Kazimierza Wielkiego do placu Wolności, gdzie znajdzie się meta biegu.

Start biegu 11 listopada o godzinie 15.00. Ze względu na przepisy sanitarne, zawodnicy zostaną podzieleni na kilkusetosobowe grupy, które będą ruszać w odstępach 15-minutowych.

W związku z imprezą wprowadzone zostają tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Pierwsze zostały już wprowadzone: od wtorku (9 listopada) od godz. 17.00 obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się na placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. Słowackiego na parkingu przed Filharmonią Pomorską.

W czwartek (11 listopada) od godz. 8.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. Konarskiego. Ze względu na to dojazd do ul. Gdańskiej poprzez ul. Gimnazjalną i plac Wolności oraz ul. Konarskiego, ul. Piotra Skargi i plac Wolności stanie się niemożliwy.

Na pozostałych ulicach ruch drogowy będzie wstrzymywany wyłącznie na czas trwania biegu, począwszy od godz. 14.45. do około godz. 17.00.

Drogowcy z uwagi na bezpieczeństwo proszą o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor