Komunikacja 13 lip 09:21 | mk
Część parkingu przy ul. Grudziądzkiej będzie dostępna od czwartku

fot. Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

– Od 14 lipca uruchamiamy część parkingu [przy ul. Grudziądzkiej] wchodzącą w skład Strefy Płatnego Parkowania – poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Dostępne będzie 270 miejsc parkingowych, funkcjonujących na zasadach obowiązujących w strefie C. Pozostała część wielopoziomowego obiektu, zaplanowana jako element systemu park and ride, zostanie udostępniona po wakacjach.

Obiekt przy urzędzie miasta ma sześć kondygnacji, docelowo pomieści 570 samochodów, powstały też miejsca parkingowe dla motocykli i rowerów. –  Zakończyliśmy prace odbiorowe na części parkingu wchodzącego w skład Strefy Płatnego Parkowania. Zamontowane zostały już parkometry, kamery i szlabany. Wykonane zostały też wszystkie prace na drogach dojazdowych, przystanku i chodnikach – czytamy na stronie Zarządu Dróg.

Część obiektu wchodząca w skład SPP zostanie uruchomiona w czwartek (14 lipca). Kierowcy będą mogli korzystać z 270 miejsc parkingowych funkcjonujących na zasadach obowiązujących w strefie C. Klienci urzędu miasta będą mogli parkować do 30 minut bez opłat.

 

Dalsza część obiektu, funkcjonująca w systemie Park and Ride, zostanie udostępniona po wakacjach wraz z uruchomieniem całego systemu P&R w mieście – zapowiadają drogowcy.

Częścią systemu będą także parkingi przy rondzie Kujawskim, przy ul. Rekreacyjnej w Myślęcinku, przy węźle Zachodnim i pętli Przylesie w Fordonie, przy którym realizowane są ostatnie prace. Trwają testy i konfiguracja system informatycznego, który będzie służył do obsługi system P&R w Bydgoszczy. 

W sześciokondygnacyjnym obiekcie przy ul. Grudziądzkiej, poza miejscami parkingowymi powstały też dwa stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych. Po części ścian ma się piąć zieleń, tymczasowo, zanim rośliny nie oplotą stelaży, wykorzystano sztuczny bluszcz. Przy wyjeździe z obiektu zamontowano sygnalizację świetlną, powstała też zatoka autobusowa – przystanek komunikacji miejskiej „Grudziądzka – Urząd Miasta”. – Cała inwestycja kosztowała ponad 40 mln zł i została dofinansowana ze środków unijnych (ZIT). Na to zadanie Miasto pozyskało 11,2 mln zł wsparcia zewnętrznego – przekazują drogowcy.

Na podstawie komunikatu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

 

mk Autor