Komunikacja 8 sie 2019 | Redaktor

Ponad 47 tysięcy pasażerów obsłużył w ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Bydgoszcz SA. To najlepszy wynik za lipiec w całej historii lotniska.

W ubiegłym miesiącu z usług portu skorzystało 47 160 pasażerów, czyli o 2,5 procent więcej niż w lipcu 2018 roku. Miesiąc był też rekordowy pod względem liczby przeprowadzonych operacji lotniczych: port obsłużył 1254 starty i lądowania. Od początku roku odprawiono łącznie 243 216 podróżnych, co przekłada się na ok. 3,5% wzrostu wobec roku 2018.

– Sukcesywny rozwój lotniska, wyniki ruchu pasażerskiego, poziom zapełnienia samolotów zarówno rejsowych, jak i czarterowych, potwierdzają coraz większe zainteresowanie naszą ofertą wśród pasażerów z regionu – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Rozmawiamy z liniami lotniczymi na temat rozwoju siatki połączeń i czekamy na jak najszybsze rozwiązanie problemów z dostępnością samolotów, jakie nastąpiły po globalnym uziemieniu boeingów 737 max. W obecnej sytuacji negocjacje z przewoźnikami są istotnie utrudnione, dlatego liczymy na pozytywne informacje w tej sprawie.

Od września w ofercie lotniska pojawią dodatkowe loty do Dublina. Od września, poza poniedziałkami i piątkami, Ryanairem do stolicy Irlandii polecimy również w środy.

Można też jeszcze skorzystać z lotów sezonowych – wakacyjnych. Tegoroczna siatka połączeń obejmuje rejsy do Antalyi w środy i soboty, Burgas we wtorki i piątki, oraz na greckie wyspy Zakynthos i Kretę (Heraklion), odpowiednio w piątki i niedziele. Jak podaje port, zainteresowaniem cieszą się też wakacyjne loty Lufthansą przez Frankfurt w egzotyczne kierunki, jak Kenia czy Kostaryka, i na południe Europy, do Portugalii, Hiszpanii czy Włoch.

źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz SA, oprac. red.

fot.: materiał ilustracyjny, Pixabay

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor