Komunikacja 6 lip 10:31 | Redaktor
Enea Bydgoszcz Triathlon już w ten weekend. Będą zmiany w ruchu!

fot. Anna Kopeć, archiwum

Triathloniści z całej Polski będą rywalizować w naszym mieście od 9 do 10 lipca, w ramach ósmej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon. Kierowcy muszą liczyć się z częściowym wyłączeniem z ruchu wybranych ulic i ograniczeniami w parkowaniu.

Zawody odbędą się na czterech dystansach: TRYathlon (idealny dla debiutantów), 1/8 (475 m pływania, 19 km jazdy rowerem i 5,5 km biegu), 1/4 (950 m pływania, 36km jazdy rowerem i 10,8 km biegu), 1/2 (1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem, 22 km biegu). Oprócz zawodów indywidualnych, na Enea Bydgoszcz Triathlon odbywa się rywalizacja sztafet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w triathlonie.

Częściowe wyłączenia z ruchu, ograniczenia w parkowaniu

Częściowo wyłączone z ruchu zostaną Alejae Jana Pawła II:
• na odcinku od ronda Toruńskiego do węzła Stryszek; w ciągu wydzielonego pasa ruchu (całościowo od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ulicą Glinki - zachodnia nitka);
• na odcinku od węzła Stryszek (wyłączenie skrajnego lewego pasa ruchu) do przeplotki zlokalizowanej na wysokości ulicy Kujawskiej,
• ul. Toruńską od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ulicą Babia Wieś.

Samochodów nie będzie można parkować na ul. Grodzkiej, Rybim Rynku, ul. Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały: dla ulicy Stary Port od godz. 5.00 8 lipca do godz. 17.00 10 lipca; a  dla ul. Grodzkiej i Rybiego Rynku od godz. 18.00 8 lipca do godz. 18.00 10 lipca.

Przebieg trasy kolarskiej i biegowej

Przebieg trasy kolarskiej:
Uczestnicy będą poruszali się fragmentem zamkniętej dla ruchu kołowego ul. Toruńskiej na odcinku od hali widowiskowo-sportowej Immobile Łuczniczka w kierunku ronda Bernardyńskiego do wysokości ul. Babia Wieś, następnie wracają do ronda Toruńskiego i udają się Al. Jana Pawła II w kierunku węzła Bydgoszcz Południe (Stryszkek) wewnętrznym pasem drogi wojewódzkiej numer 239.

Nawrotka trasy znajduje się w okolicy węzła. Powrót odbywa się wewnętrznym pasem ruchu do wysokości kładki dla pieszych zlokalizowanej pomiędzy ul.Glinki i Wojska Polskiego i następnie przechodzi przeplotką na stronę przeciwną.
Odcinek od przeplotki poprzez rondo Toruńskie do ronda Fordońskiego dla kolarzy jest dwukierunkowy.

Nawrót odbywa się przed przejściem dla pieszych przed rondem Fordońskim.
Zawodnicy wracają do ronda Toruńskiego i skręcając w prawo udają się w kierunku hali. W zależności od dystansu wykonują 1,2 lub 5 pętli.

Przebieg trasy biegowej:
Trasa biegowa odbywa się bulwarami do wysokości Rybiego Rynku, następnie chodnikiem wzdłuż ul. Grodzkiej do ul. Mostowej.
Przebiegając most, skręcają w ul. Stary Port i na wysokości budynku poczty wbiegają na bulwary.
W związku z planowanymi pracami budowlanymi na bulwarach trasa będzie wiodła chodnikiem wzdłuż ul. Floriana, powrót do bulwarów ul. Uroczą.
Dobiegając do wysokości hotelu Słoneczny Młyn uczestnicy przebiegają przez jego teren i wybiegając od strony ul. Jagiellońskiej, kierują się do ronda Fordońskiego.

Następnie, skręcając w prawo w ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, udają się do ronda Toruńskiego, przed którym, skręcając w prawo, biegną ścieżką w kierunku kortów zlokalizowanych w pobliżu hali Arena. Następnie kierują się na metę przed hala widowiskowo-sportową Łuczniczka od strony Brdy.
W zależności od dystansu pokonują 1,2 lub 4 pętle.

Trasa kolarska w sobotę (9 lipca) będzie zamknięta dla ruchu w godz. 7.00 – 15.00,  a w niedzielę (10 lipca) w godz.  6.00 – 16.00; a trasa biegowa – w sobotę w godz. 5.00 – 16.00; w niedzielę w godz. 5.00 – 17.00

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor