Komunikacja 9 sie 09:22 | mk

Rozpoczęło się utwardzanie ul. Pstrągowej (Osowa Góra), a w najbliższych dniach mają zacząć się roboty na ul. Nadrzecznej (Okole). Płytami ażurowymi w tym roku zostanie utwardzonych łącznie kilkanaście ulic.

W pierwszej połowie roku drogowcy zakończyli zadania rozpoczęte w roku poprzednim. – Twardą nawierzchnię zyskały już między innymi ulice: Widok, Średzka, Szlakowa, Bielska, Grodziska, Katowicka oraz ul. Młyńska. W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego natomiast nowa nawierzchnia pojawiła się na ul. Kosmonautów, siegacz ul. Księcia Witolda, oraz części ul. Okólnej – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Ażurowe płyty układane są na 20-centrymetrowej podbudowie, a następnie stabilizowane opornikami betonowymi. Część utwardzonej ulicy przeznaczona dla pieszych wykładana jest kostką betonową.

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Obecnie realizowane są roboty na ul. Pstrągowej, w najbliższych dniach rozpocznie się utwardzanie ul. Nadrzecznej, łączącej się z już utwardzoną ul. Mlyńską.

W tym roku utwardzone zostaną również ulice: Krecia (Glinki-Rupienica), Letnia (Miedzyń-Prądy), Fiołkowa (Miedzyń – Prądy), Gołębia (od Żwirki i Wigury w kierunku WZL2– Górzyskowo), Jeżewska (Piaski), Motylowa (Osowa Góra), Obrońców Helu (Stary Fordon), Klemensa Janickiego (Wilczak-Jary), Charzykowska (Czyżkówko) – odcinek, Bruska (Czyżkówko) – odcinek.
Ulice Wioślarska, Batalionów Chłopskich, Bruska od Łebskiej do Charzykowskiej zostaną zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na podstawie komunikatu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

mk Autor