Komunikacja 8 wrz 2019 | Redaktor
Most Solidarności w ciągu ul. Focha wymaga remontu

fot. ZDMiKP

Drogowcy informują, że w czasie wymiany nawierzchni na południowym moście Solidarności (w kierunku do centrum - po stronie Opery Nova) okazało się, że ingerencji wymaga także tzw. płyta pomostu.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje:

„W związku z tym, pomimo gotowej już nowej nawierzchni na przęsłach, dalsze roboty musieliśmy przerwać. W tej chwili określamy zasięg degradacji pomostu i na podstawie rozszerzymy zakres remontu.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że wytrzymałość elementów, które obecnie musimy naprawić była oszacowana na ponad 50 lat. Niestety, po niespełna kilkudziesięciu okazało się, że podczas wykonywania prac, budowlańcy niestarannie wykonali konstrukcję i w konsekwencji teraz musimy poprawić roboty z ubiegłego wieku. Dopiero całkowite odsłonięcie konstrukcji, obnażyło faktyczną kondycję podłoża, które nie powinno być w stanie, jak na zdjęciu”.

Dalej drogowcy piszą: „W efekcie z konieczności zachowania reżimu technologicznego szacujemy, że wszystkie niezbędne prace możemy zakończyć w połowie października. Obecnie największą bolączką dla kierowców jest dopuszczenie do ruchu tylko jednego z trzech pasów”.

Drogowcy proszą o cierpliwość i zrozumienie” „Prowadząc w tej chwili prace remontowe, chcemy za jednym razem doprowadzić wszystkie elementy konstrukcji do porządku, tym bardziej, że dylatacje obiektów mostowych są szczególnie narażone na nieszczelności i destrukcyjne działanie wody i substancji odladzających mosty”.

Źródło i foto: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor