Komunikacja 3 wrz 2020 | kp
Nowa jezdnia i chodniki. Prace na Kaplicznej zakończone [ZDJĘCIA]

fot. ZDMiKP

Trwające od kwietnia prace budowlane na ulicy Kaplicznej na Siernieczku dobiegły końca. Droga gruntowa została utwardzona, a w ramach inwestycji wybudowano także miejsca parkingowe i zjazdy do posesji.

Ponad 800 metrów ulicy Kaplicznej zostało utwardzone. Na odcinku od ul. Żyrardowskiej do wiaduktu kolejowego ulica składa się z wydzielonej asfaltowej jezdni i jednostronnego chodnika wyłożonego płytkami.

fot. ZDMiKP

Przy szkole podstawowej nr 19 im. M. Kopernika (ul. Kapliczna 7) powstały parkingi równoległe o 2,5-metrowej szerokości. Z kolei odcinek za wiaduktem kolejowym ma charakter pieszo-jezdni i korzystać z niego mogą zarówno piesi, jak i zmotoryzowani (strefa zamieszkania).

fot. ZDMiKP

Ponadto w ramach inwestycji powstały liczne zjazdy do posesji, energooszczędne oświetlenie uliczne i system odwadniający. Zadbano także o zieleń wokół ulic – teren wzbogacono o nowe krzewy i trawniki. Na całym odcinku powstały progi zwalniające, których celem jest uspokojenie ruchu i poprawa bezpieczeństwa.

Prace odbiorowe tuż, tuż

Wykonawca, firma Affabre, plac budowy przejęła pod koniec kwietnia bieżącego roku. Po ponad czterech miesiącach inwestycja jest na finiszu. – Wkrótce rozpoczną się prace odbiorowe. Po ich zakończeniu piesi i kierowcy będą mogli w pełni korzystać z nowej trasy – informują bydgoscy drogowcy. Wartość inwestycji to prawie pięć milionów złotych. Jest ona objęta 5-letnią gwarancją.

fot. ZDMiKP

Ulica Kapliczna to jedna z ostatnich ulic zmodernizowana w oparciu o pierwszą edycję wieloletniego programu przebudowy ulic gruntowych. W ramach funkcjonującego od 2016 roku programu twardą nawierzchnię zyskało 16 odcinków osiedlowych ulic.

źródło: Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

kp Autor