Komunikacja 3 sie 2020 | kd
Nowe połączenie z bydgoskiego lotniska

Od niedzieli latamy z Bydgoszczy do Edynburga. Wróciły loty do Londynu Luton. Od sierpnia więcej rotacji do Londynu Stansted.

W niedzielę 2 sierpnia o godzinie 18.40 odleciał z bydgoskiego lotniska pierwszy samolot linii Ryanair do Edynburga. Rejsy do Szkocji odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w niedziele i czwartki. Samolot wystartuje od godzinie 15.10 z Edynburga i wyląduje w Bydgoszczy o 18.30. W drogę powrotną maszyna wystartuje o godzinie 18.55 i wyląduje o godzinie 20.15 w Edynburgu. Wszystkie godziny według czasu lokalnego.

- Cieszymy się z inauguracji nowej trasy z Bydgoszczy do Edynburga oraz powrotu lotów do Londynu Luton. - mówi Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej i na Bałkanach  - Nasz rozkład z Bydgoszczy na lato 2020 liczy 5 kierunków. Z okazji uruchomienia nowej trasy, wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż z Bydgoszczy do Edynburga na podróż do końca października już od 120 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com do wtorku (4 sierpnia).  Aby zdążyć, najlepiej wejść na Ryanair.com już teraz.

 - Rozwój linii Ryanair w naszym porcie lotniczym i otwierane nowe kierunki bardzo dobrze świadczą o potencjale lotniska i możliwościach Regionu. - mówi Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Rosnące zaufanie przewoźnika dowodzi również, że strategia spółki jest pozytywnie oceniana przez partnerów. Cieszę się, że Port Lotniczy Bydgoszcz przeszedł przez bolesny okres lockdownu i szybko odbudowuje ofertę, co pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszego regionalnego lotniska.  

- Nowy kierunek uruchomiony przez Ryanair to świetna wiadomość, na którą czekało wielu naszych Pasażerów. - mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Dni i godziny rejsów pozwalają wygodnie dotrzeć na lotnisko podróżnym z całego Regionu. Ceny biletów zachęcają  również do krótkiego odpoczynku, citibreak’u na Zielonej Wyspie.  

Uruchomienie rejsów do Edynburga to nie jedyna dobra informacja z bydgoskiego lotniska. Od 2 sierpnia Ryanair wznowił również loty do Londynu Luton. Rejsy odbywają się w piątki i niedziele. Od sierpnia zwiększa się też liczba rotacji do Londynu Stansted. Loty odbywać będą się również w piątki i niedziele, łącznie samoloty do Londynu Stansted latać będą 5 razy w tygodniu.

Rozkład lotów z bydgoskiego lotniska obejmuje poza tym rejsy do Birmingham (czwartek/sobota), Dublina (wtorek/sobota), Zadaru (sobota) i Zakynthos (czwartek). Szczegóły na stronie www.bzg.aero/siatka-polaczen.

 

Daniel Mackiewicz, Rzecznik prasowy, Port Lotniczy S.A.

kd Autor