Komunikacja 15 maj 18:01 | Redaktor
Nowe wiaty na przystankach autobusowych

mat. ZDMiKP

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, na moście Kazimierza Wielkiego (w kierunku Błonia) oraz ul. Glinki / Dąbrowa (w kierunku Glinek) pojawiły się zadaszenia. W przyszłym tygodniu dostawiona zostanie wiata na przystanku Smoleńska / Pińczowska w kierunku ronda Toruńskiego.

W I kwartale bieżącego roku nowe wiaty przystankowe pojawiły się również na: ul. Glinki / Dąbrowa w kierunku Centrum, most Kazimierza Wielkiego w stronę Kapuścisk oraz na ul. Witebskiej (oś. Brdyujście).

W Bydgoszczy jest prawie 550 wiat przystankowych a kolejne sukcesywnie dostawiane są w różnych częściach miasta. Stawiane są one zgodnie z kryteriami dotyczącymi ilości pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowo, warunkiem postawienia nowej wiaty, są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić  ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości ( w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy.

Obecnie na terenie miasta już ponad 92,5 % pasażerów korzysta z wiat przystankowych.
Na utrzymanie wiat składają się: mycie (poza okresem zimowym), naprawy, wymiana uszkodzeń i malowanie. Wszystkie wymagane prace utrzymaniowe w tym zakresie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy realizuje na bieżąco.

fot. ZDMiKP

Obecnie  w całym mieście trwa dokładne czyszczenie i mycie istniejącej infrastruktury przystankowej. Prace potrwają około dwóch tygodni.

Źródło: ZDMiKP, oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor