Komunikacja 27 cze 2019 | Redaktor

Parking przy Urzędzie Miasta przy ul. Grudziądzkiej oficjalnie będzie częścią systemu Park&Ride, na który miasto pozyskało środki z Unii Europejskiej. Tak naprawdę, będzie też zwyczajnym parkingiem w Strefie Płatnego Parkowania, dla którego radni ustanowili specjalną podstrefę C.

Wielopoziomowy parking wybuduje firma Budimex w systemie zaprojektuj i buduj. Ma być gotowy w 2021 roku. Jak będzie wyglądał? Tego do końca nie wiadomo. Firma ma przedstawić projekt do akceptacji w przyszłym roku. Z założeń wynika, że ma mieć pięć kondygnacji i pomieścić 550 aut. Koszt inwestycji to 35 milionów złotych. Pewne jest, że nie będzie miał połączenia z górnym tarasem. 

Na majowej (29 maja) sesji radni przyjęli uchwały dotyczące opłat za parkowanie w tym miejscu. Jedna dotyczy cen w tzw. systemie Park&Ride, druga ustanawia nową podstrefę C w Strefie Płatnego Parkowania i cenniki. Co ciekawe, parkowanie na nowym parkingu za pierwsze pół godziny będzie darmowe, ale tylko w ramach podstrefy C SPP. Z kolei część podstrefy A przy ul. Grudziądzkiej i Poznańskiej znajdzie się w podstrefie B.   

Poniżej szczegóły.

Cennik za parkowanie w systemie P&R, czyli pozostawienie auta i podróżowanie komunikacją miejską:

Nowy podział na podstrefy SPP po wybudowaniu parkingu przy ul. Grudziądzkiej:

Cennik za parkowanie w podstrefie C, czyli po wybudowaniu parkingu przy ul. Grudziądzkiej:

Do wybodowania nowego parkingu podstrefy A i B wyglądaja nastepująco:

red

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor