Komunikacja 5 lut 2020 | Redaktor
Rozbiórka przy Zbożowym Rynku. Będą utrudnienia w ruchu

fot. Anna Kopeć

W ramach przebudowy ul. Kujawskiej wyburzony zostanie budynek przy ul. Zbożowy Rynek 4. W związku z tym od czwartku (6 lutego) wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie ronda Bernardyńskiego.

Jezdnia przy czekającym na wyburzenie budynku zostanie zamknięta. Odcinek Wałów Jagiellońskich od zakładu karnego w stronę ronda Bernardyńskiego zostanie zwężony. Pojazdy będą poruszały się dwukierunkowo jedną jezdnią. Kierowcy poruszający się w kierunku Błonia będą mogli zjechać na drugą jezdnię (ul. Wały Jagiellońskie) dopiero na wysokości parkingu, po wykonanym w pasie rozdziału przejeździe.

Na tym odcinku wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto przeniesiony zostanie przystanek autobusowy (przy parkingu) – w ramach inwestycji ma zostać wykonana nowa zatoka autobusowa.

Zmiany także dla pieszych

Zamknięte zostaną dwa przejścia dla pieszych i chodnik przy rondzie Bernardyńskim przy wyburzanym budynku. Ruch pieszych będzie odbywał się tylko przez plac Kościeleckich. Dodatkowo wykonawca robót ma obowiązek doświetlić wszystkie przejścia dla pieszych na terenie budowy.

materiał ZDMiKP w Bydgoszczy

Wprowadzony zostanie też ruch jednokierunkowy na ul. Sierocej  od ul. Lenartowicza do ul. Traugutta.

Drogowcy proszą o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

fot. Anna Kopeć

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor