Komunikacja 9 wrz 18:37 | mk
Sieciowe bilety uczniowskie także dla mieszkańców gminy Mrocza

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Decyzją bydgoskich radnych mieszkańcy gminy Mrocza, podobnie jak innych gmin ościennych, mogą korzystać z biletów uczniowskich w niższych cenach. 9 września została podpisana umowa w tej sprawie.

Koszt uczniowskiego biletu miesięcznego lub 30-dniowego na wszystkie linie zwykłe w Bydgoszczy to 10 złotych, biletu rocznego - 100 złotych. Mogą z niego korzystać dzieci i młodzież mieszkający na terenie Bydgoszczy i uczęszczający tu do szkoły - podstawowej lub ponadpodstawowej, maksymalnie do 30 września roku, w którym kończą 20 lat. 

Uprawnienie do korzystania z sieciowego biletu uczniowskiego zostało rozszerzone także na mieszkańców gmin ościennych: Nowej Wsi Wielkiej, Sicienka, Dobrcza, Osielska, Białych Błot, Dąbrowy Chełmińskiej, a obecnie również gminy Mrocza. Tańsze podróżowanie jest możliwe na postawie wydawanej przez daną gminę Metropolitalnej Karty Uczniowskiej, Bydgoskiej Karty Miejskiej z zakodowanym biletem oraz ważnej legitymacji szkolnej. Wszystkie te trzy dokumeny uczniowie muszą okazać w przypadku kontroli. 

Jak informuje Urząd Miasta Bydgoszczy, w tym roku zostało sprzedano łącznie 42 tysiące biletów malucha (dla dzieci od 4 do 7 lat) i uczniowskich (za 10 zł). Skutki finansowe udzielonych ulg,zostają pokryte dotacjami pochodzącymi z gminy.

mk Autor