Komunikacja 31 maj 2022 | kd
W centrum miasta będą kręcić film! Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu

fot. ilustracyjna/Anna Kopeć

Od czwartku do piątku (2-3 czerwca) w Bydgoszczy będą trwać zdjęcia do filmu w reżyserii Jana Holoubka „Doppelgänger. Sobowtór”. W związku z tym już 1 czerwca na części ulic Śródmieścia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Akcja filmu toczy się w latach 70. i 80. w Polsce i we Francji; fabuła koncetruje się na kradzieży tożsamości - inspirację do niej stanowiła prawdziwa historia agentów wywiadu PRL. Produkcja ma mieć premierę w 2023 roku. W roli głównej zobaczymy Jakuba Gierszala.

Zdjęcia w Bydgoszczy zaplanowano na 2 i 3 czerwca. W związku z tym w centrum miasta będą występować utrudnienia w ruchu. 

W dniach 1-3 czerwca planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na placu Teatralnym, ul. Mostowej, ul. Stary Port (od ul. Mostowej do ul. Lubeckiego), ul. Grodzkiej (od ul. Mostowej do ul. Podwale oraz od ul. Przy Zamczysku do ul. Bernardyńskiej wraz z tzw. placem Solnym)

- informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

1 czerwca od rana nie będzie możliwości skorzystania z parkingu na wyżej wymienionych ulicach.

Od 2 czerwca od godzin porannych do 3 czerwca do godzin porannych wspomniane ulice i place zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego, Korzystanie z zamkniętych dróg i parkingów będzie możliwe wyłącznie przez pojazdy związane z filmem i ekipami go obsługującymi

- dodają drogowcy.

W obrębie ulicy Mostowej można spodziewać się również czasowych utrudnień w ruchu pieszym.

Inf. ZDMiKP

 

kd Autor