Komunikacja 21 maj 2020 | Redaktor
Wkrótce koniec utrudnień na Gdańskiej

fot. ZDMiKP

Trwają końcowe prace nad budową buspasów na wysokości ulicy Gdańskiej od wiaduktu nad torami do pętli autobusowej w Myślęcinku. Ostatni etap robót to zmiana nawierzchni dróg.

Prace nad usprawnieniem komunikacji w rejonie Myślęcinka rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Buspasy będą ciągnąć się od wiaduktu nad torami (Gdańska) do pętli autobusowej Myślęcinek. Pozwoli to poprawić funkcjonowanie komunikacji miejskiej – linii autobusowych nr 52, 93 i 94. 

Przebudowa tego fragmentu ulicy, poza ułatwieniem przyjezdu autobusów, ma również docelowo rozładować część ruchu pojazdów osobowych. Buspasy będą częścią sieci punktów P&R (parkuj i jedź). 

Obecnie w Bydgoszczy buspasy wytyczono na 11 ulicach. Koszt przeprowadzonych inwestycji w okolicach Myślęcinka wynosi 10 mln złotych. Łączny koszt prac związanych z buspasami w Bydgoszczy to 25 mln złotych, z czego 17 pochodzi z funduszy unijnych. 

Mimo problemów epidemiologicznych prace przebieją zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwa frezowanie nawierzchni i zmiana nawierzchni jezdni – jest to końcowy etap prac. 

 

Źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor