Komunikacja 9 lip 2021 | Redaktor
Zmiany w organizacji ruchu na budowie S5! Pierwsza od piątku

fot. GDDKiA Bydgoszcz, Twitter

Od 9 do 14 lipca wprowadzane będą kolejne zmiany w organizacji ruchu na budowie S5.

Pierwsza z tymczasowych zmian zostanie wprowadzona 9 lipca o godz. 10.00; będzie polegała na połowkowym zamknięciu DW 245 w Grucznie. Ruch zostanie wprowadzony na wykonaną wcześniej część jezdni, „po stronie południowej zostanie wprowadzone zwężenie na długości ok. 33 m drogi DW245. Ruch na zwężonej jezdni odbywać się będzie wahadłowo, na pasie ruchu o szerokości 2,74 metra” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Bydgoszczy.

Tymczasowa organizacja ma obowiązywać do lipca 2022 roku.

Odcinek Luszkowo-Zbrachlin

Kolejna zmiana zostanie wprowadzona 12 lipca o godz. 9.00. Tymczasowa organizacja będzie dotyczyć odcinka od miejscowości Luszkowo do miejscowości Zbrachlin.

„(...) polegać będzie na połączeniu dwóch już funkcjonujących organizacji prowadzonych po nowo budowanej jezdni prawej drogi S5. Dzięki wprowadzeniu uciąglenia ruch po nowej nawierzchni będzie odbywać się od miejscowości Gruczno (S5 km 4+200) do miejscowości Niewieścin (S5 km 10+830). Ruch na jezdni DK5 odbywać się będzie dwukierunkowo po pasach ruchu o szerokości 3,5 m” – przekazuje GDDKiA.

Przystanki komunikacji publicznej zostaną przeniesione z rejonu skrzyżowania drogi DK5 z drogami DW248 oraz DP1266C w rejon skrzyżowania S5 z DG 031137C.

Taka organizacja ruchu ma potrwać do czerwca 2022 roku.

Ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania

14 lipca o godz. 9.00, na okres około tygodnia, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w miejscowości Zbrachlin na drodze DG031137C. „Obowiązywać będą ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Ruch w ciągu dnia wstrzymywany będzie chwilowo przez uprawnionych sygnalistów z nadaniem priorytetu pojazdom zjeżdzającym z drogi krajowej nr 5 z uwagi na nieblokowanie skrzyżowania” – informują drogowcy.

GDDKiA prosi kierowców o ostrożność na wszystkich wskazanych odcinkach, stosowanie się do oznakowań i zalceń osób kierujących ruchem.

Mapy: GDDKiA, oddział w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor