Koronawirus 21 maj 2021 | kd
Maseczki obowiązkowe. Reszta obostrzeń będzie luzowana od 5 czerwca

fot. Anna Kopeć

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał kiedy nastąpi luzowanie ostatnich ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Powiedział również, że nie zostanie zniesiony obowiązek zasłaniania nosa i ust wewnątrz pomieszczeń.

Minister Adam Niedzielski poinformował, że już na przełomie maja i czerwca zostanie ogłoszona decyzja dotycząca luzowania kolejnych obostrzeń pandemicznych.

Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca poinformujemy o kolejnych krokach względem luzowania reguł bezpieczeństwa. Na dziś nie widzę przeszkód, by nie były to kolejne zmiany, czyli luzowanie reżimu sanitarnego w wielu miejscach i przywracanie działalności. Wiele osób sugeruje przyśpieszenie, ale w tym zakresie wolimy być ostrożni

- powiedział Niedzielski.

Sugerowaną datą zniesienia obostrzeń jest 5 czerwca.

Jeżeli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, to po 5 czerwca będziemy przywracać aktywność wszędzie tam, gdzie jest jeszcze ograniczona. Kierunek jest jeden, o ile nie będzie złych sygnałów dotyczących zakażeń, to kolejne kroki w luzowaniu są coraz bliżej

- poinformował minister.

Pomimo luzowania wielu obostrzeń jedna rzecz nie zostanie zniesiona. Będzie to obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

Maseczki zostaną obowiązkowe wewnątrz tzw. w przestrzeniach wspólnych i wszędzie tam, gdzie nie można zachować dystansu

- zapowiedział Adam Niedzielski.

 

 

 

Inf. WP

kd Autor