Koronowo 10 maj 2021 | mk
Będą zmiany na plaży w Pieczyskach! Umowa podpisana

fot. Urząd Miejski w Koronowie

- Taki widok Pieczysk będzie już tylko historią - ruszamy z inwestycją, na którą wszyscy niecierpliwe czekamy! - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Koronowie. 5 maja podpisano umowę na zagospodarowanie plaży przed nowym sezonem.

Przetarg na zagospodarowanie ogłoszono 22 marca. Wyłoniony wykonawca, Biuro Handlowe Małgorzata Kosmecka z siedzibą w Bydgoszczy, ma w ciągu dwóch miesięcy zdemontować obecną infrastrukturę, a następnie m.in. założyć trawniki na części plaży, zbudować promenadę z desek kompozytowych i taras widokowy z zejściem na plażę.

Koncepcja zakłada także położenie we wskazanych miejscach nawierzchni z kostki betonowej i granitowej, wydzielenie i wyprofilowanie boiska wielofunkcyjnego, montaż zestawu zabawowego dla najmłodszych (będzie miał formę statku).

Powstaną dwie wiaty rekreacyjne wraz z kręgiem ogniskowymi, zamontowane zostaną stoły z ławami oraz elementy małej architektury (żagle zacieniające, drewniane przebieralnie, stojaki na rowery, ławki, siedziska plażowe, koszy na śmieci).

Umowę z wykonawcą burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski podpisał 5 maja. 

mk Autor