Koszykówka 3 sty 2019 | Redaktor

Koszykarki Artego Bydgoszcz pokonały Basketball Nymburk 72:66 w 1/8 rozgrywek EuroCup.

Na początku spotkania w ČEZ Sportovni Hala Nymburk bydgoszczanki były zdecydowanie lepsze. Pierwszą kwartę wygrały 18:11, a w drugiej powiększyły przewagę wygrywając ją 23:16. Jednak czeska drużyna nie zamierzała się poddawać i po przerwie rozpoczęła pościg. Wprawdzie trzecią kwartę bydgoszczanki przegrały zaledwie jednym punktem, to w ostatniej przestały trafiać do kosza w dogodnych sytuacjach i na 2 minuty i 17 sekund przed końcem spotkania rywalki po celnym rzucie Tereza Krakovičovej zbliżyły się na cztery oczka. Na tablicy widniał wtedy wynik 68:64 dla Artego. Siedem sekund później Tomasz Herkt wziął czas. Bydgoszczanki poprawiły grę w obronie i pozwoliły rywalkom na zdobycie jedynie dwóch punktów. Same zdobyły cztery. Równo z syreną rezultat meczu na 72:66 ustaliła Dragana Stankovič.