Koszykówka 5 maj 2019 | Redaktor

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz wgrali czwarty mecz w półfinale 1. ligi z Rawlplug Sokół Łańcut 74:68. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest teraz remis 2:2.

W sobotę w Łańcucie gospodarze pokonali naszych koszykarzy 99:79. Transmisję prowadzi Sokół ŁańcutTV.

Pierwszą kwartę bydgoszczanie wygrywają 23:14.

Drugą część gry nasi koszykarze również rozstrzygają na swojąkorzyść 15:13. Do przerwy zatem prowadzą 38:27.

Dramatyczna skuteczność bydgoszczan w trzeciej kwarcie i porażka 13:27. Przed ostatnią częścią to teraz gospodarze prowadzą 54:51.

Popisowa gra bydgoszczan w ostatniej kwarcie. Uszczelnili obronę i poprawili skuteczność. Gospodarze przestali seryjnie trafiać za trzy punkty i z rzutów osobistych. W efekcie czwartą kwartę Enea Astoria wygrała 23:14 i cały mecz 74:68.

Decydujący o awansie do finału ligi mecz odbędzie się w Bydgoszczy w środę (8 maja) o godz. 19.00.