Kultura 25 sie 2020 | kp
Bydgoski Festiwal Muzyczny w Koronie. Wersja „limitowana i jednorazowa”

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Od 18 września do 9 października potrwa Bydgoski Festiwal Muzyczny. Ze względu na pandemię koronawirusa, będzie on miał inny charakter, niż w latach poprzednich.

Marcelina Bociek w Światłowni

Kultura Wczoraj 10:12

Festiwal Paderewskiego [PROGRAM]

Kultura 21 wrz 13:57

Organizatorom w tym roku nie uda się zrealizować wszystkich koncertowych planów, jakie rozważano jeszcze przed ogłoszeniem pandemii. Pomimo trudności postanowiono jednak, że Festiwal się odbędzie, ale w innej formie niż jego ubiegłe edycje. Dziewięć koncertów zaprezentowanych będzie w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej dla organicznej liczby publiczności. Według ustaleń salę koncertową będzie mogło zająć do 150 osób. Dla reszty z pomocą przychodzi Internet – wszystkie koncerty transmitowane będą na żywo na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej.

– Weryfikujemy plany koncertowe, pisząc ich wersje „B” i „C”. Nadzieja umiera ostatnia, dlatego śmiało zapraszamy na nasz Bydgoski Festiwal Muzyczny w Koronie. Będzie to wersja wyjątkowa, mamy nadzieję, że limitowana – jednorazowa – przekazują organizatorzy. – Skoro nie możemy zrealizować naszych planów pierwotnych, to dostosowujemy je do możliwości, bacząc, by nie uszczknąć nic z wartości najwyższych.

Jak zapewniają organizatorzy, pomimo pandemii dokładają wszelkich starań, by koncert zadowolił słuchaczy. Będą oni mieli okazję usłyszeć różny repertuar – od Bacha, poprzez Mozarta, Beethovena, Pendereckiego i Kilara, po Sinatrę, Brela i Wodeckiego.

Filharmonia otwiera drzwi dla widowni

W piątek, 28 sierpnia odbędzie się pierwszy od czasów pandemii koncert w bydgoskiej Filharmonii, w którym udział będzie mogła wziąć widownia. W jego trakcie goście będą musieli stosować się do obowiązujących zasad i obostrzeń, a w sali będzie mogło przebywać nie więcej niż 150 słuchaczy. Niecały miesiąc później rozpocznie się Bydgoski Festiwal Muzyczny w Koronie.

Organizatorzy na pierwszy koncert z cyklu zapraszają 18 września na godzinę 19.00. Tego dnia na scenie gościć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Żeński Chór Festiwalowy. W składzie Kai Bumann (dyrygent), Iwona Hossa (sopran), Adam Kutny (baryton), Joanna Kravchenko (erhu). Za przygotowanie chóru odpowiada Katarzyna Szewczyk, a za prowadzenie Maciej Puto oraz Cezary Nelkowski.

Bilety dostępne są na https://www.bilety24.pl/. Na każde wydarzenie obowiązuje osobny bilet. Ceny, w zależności od koncertu i rodzaju miejsc, wahają się od 25 do 80 zł.

Na każdym koncercie pobierane będą dane osobowe w postaci imienia, nazwiska oraz nr tel. kontaktowego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Dane udostępnione będą jedynie instytucjom uprawnionym ustawowo, w tym państwowemu inspektorowi sanitarnemu.

Program:

źródło: Filharmonia Pomorska

kp Autor