Setki młodych szachistów zmierzyły się w najnowszym turnieju Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Gorące duchy i jeszcze gorętsza rywalizacja w Centrum Integracji Społecznej w Łojewie.
11 kwietnia 2026 roku Centrum Integracji Społecznej w Łojewie było miejscem prawdziwej rywalizacji intelektualnej. Aż 125 uczestników stanęło do walki w kolejnej edycji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Mnóstwo emocji i młodych talentów zebrało się, by doskonalić swoje umiejętności w jednej z najstarszych gier świata.
Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Turzanach we współpracy z Urzędem Gminy Inowrocław. Turniej otrzymał patronat Wójta Gminy Inowrocław Grzegorza Piątka. Młodzi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się na dystansie 7 rund, z czasem gry wynoszącym 10 minut na zawodnika (w kategorii Open 10 minut + 4 sekundy).
Kto okazał się najlepszy?
W najmłodszej kategorii, obejmującej klasy 1-3 szkoły podstawowej, zwyciężył Michał Orkiszewski z ZS w Dąbrowie Chełmińskiej. Wśród dziewcząt triumfowała Weronika Juckiewicz z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu.
Kolejne zwycięstwa odnieśli Jakub Osiński i Zuzanna Grzeszkiewicz w kategoriach klas 4-6. W kategorii klasy 7-9 plus szkoły ponadpodstawowe, Olaf Dziennik z IIILO w Inowrocławiu okazał się bezkonkurencyjny, zaś Nina Wojciechowska dominowała wśród dziewcząt.
W kategorii Open triumfował Jan Budrewicz z Inowrocławia, a najlepsza wśród pań była Joanna Nowak z Łubianki.
Nagrody, dyplomy i... ciasta!
Gościnność gospodarzy nie miała sobie równych. Rodzice i nauczyciele zadbali o uczestników, przygotowując bufet kawowy ze słodkimi wypiekami. Nagrody i statuetki dla najlepszych sfinansowali sponsorzy, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. W wydarzeniu wzięła udział Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, wręczając patronacką statuetkę.
Turniej zakończył się sukcesem zarówno organizacyjnym, jak i edukacyjnym. Kolejna okazja do szachowych zmagań już 25 kwietnia w Grudziądzu.