Kultura 9 maj 2018 | Redaktor
Filmowe przeboje w wykonaniu młodych. „Szlagier 2018”

materiały organizatora

W najbliższą sobotę (12 maja) dzieci i młodzież z całej Polski będą rywalizować w konkursie muzyki filmowej i musicalowej „Szlagier 2018”. W finale usłyszymy także gości specjalnych: Jakuba Jurzyka, Katarzynę Mazurkiewicz i Pawła Izdebskiego ze Studia Accantus.

Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier” już po raz 14. organizuje bydgoski Młodzieżowy Dom Kultury nr 5. Uczestników z czterech kategorii wiekowych (do 10 lat, 11-12 lat, 13–15 lat i 16-19 lat) będzie oceniać profesjonalne jury w składzie Małgorzata Grela, Joanna Zagdańska i Piotr Salaber. Najlepsi z młodych wykonawców wystąpią w koncercie finałowym na deskach kinoteatru Adria. Początek o godz. 18.00.

Tego wieczoru w Adrii będzie można usłyszeć także gości specjalnych 14. edycji konkursu: Jakuba Jurzyka, Katarzynę Mazurkiewicz i Pawła Izdebskiego. Artyści Studia Accantus poprowadzą dla uczestniów warsztaty wokalne i wystąpią w koncercie finałowym.

Uczestnicy konkursu przyjadą do Bydgoszczy m.in. z Warszawy, Krakowa, Płocka, Kcyni, Ciechocinka, Grudziądza i Torunia. Dzieci i młodzież zaprezentują własne interpretacje piosenek filmowych. Na scenie zabrzmią m.in. „Kolorowy wiatr” z kultowej „Pocahontas”, „You must love me” z filmu „Evita” czy „ All that Jazz” z musicalu „Chicago”.

Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier” to jedna imprez z najbardziej prestiżowych imprez organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy. Ma tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej. 


Ramowy program wydarzenia:

09.00 – 12.45 – przesłuchania zakwalifikowanych uczestników

13.00 – 14.30 – warsztaty wokalne z młodzieżą – Studio Accantus

18.00 – koncert laureatów z gościnnym udziałem Studia Accantus

Patronat honorowy nad imprezą objęli Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszczy. „Szlagier” realizowany jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor